2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa spirometrów - znak sprawy: Z/67/PN/26
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa spirometrów (dalej: jako sprzęt), szczegółowo opisanych w Zestawieniu Wymaganych Funkcji i Parametrów Technicznych stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ w ilościach wskazanych w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ. 2. Zakup przez Zamawiającego sprzętu, o którym mowa w ust. 1 dokonywany będzie w ramach Umowy nr UM_WR.431.3.264.2025 o dofinansowanie projektu „Zakup sprzętu medycznego dla Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu” nr FEKP.06.10-IZ.00-0004/25 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 6. Fundusze Europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców, Działania 6.10 inwestycje w infrastrukturę zdrowotną ZITy regionalne, Celu szczegółowego 4(v.) Zapewnienie równego dostępu do opieki zdrowotnej i wspieranie odporności systemów opieki zdrowotnej, w tym podstawowej opieki zdrowotnej oraz wspieranie przechodzenia od opieki instytucjonalnej do opieki rodzinnej i środowiskowej, Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, zawartej między Zamawiającym a Województwem Kujawsko – Pomorskim (dalej jako: Instytucja Zarządzająca) reprezentowanym przez Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego (dalej jako: Projekt). 3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały zastosowane odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy p.z.p., Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy p.z.p. dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna lub system referencji technicznych należy przyjąć, że w odniesieniu do nich użyto sformułowania ,,lub równoważne”. 4. W przypadku wskazania przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty – należy przyjąć, że wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie itp. określają minimalne parametry wskazane w Załączniku nr 6 do SWZ, które stanowią kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Każdorazowo, gdy wskazany jest w niniejszej SWZ znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty należy przyjąć, że w odniesieniu do nich użyto sformułowania ,,lub równoważne” (podstawa prawna art. 99 ust. 5 i 6 ustawy p.z.p.). 5. Wykonawca winien zaoferować i wycenić wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w formularzu cenowym. Wykonawca zobowiązany jest do podania w Załączniku nr 2 do SWZ nazwy producenta oraz nazwy handlowej lub numeru katalogowego oferowanego sprzętu. 6. Zamawiający określił w Załączniku nr 6 do SWZ wymagania jakościowe odnoszące się co najmniej do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia. 7. Wykonawca powinien zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z określonymi przez Zamawiającego parametrami. Wszędzie tam, gdzie Zamawiający nie określił wprost wymiaru lub innego parametru, leży to w gestii Wykonawcy. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zasada DNSH, horyzontalna i zrównoważonego rozwoju: 1) Wykonawca oświadcza, że realizacja zadania jest zgodna z zasadą „nie czyń poważnych szkód” (DNSH), o której mowa w art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 (tzw. Taksonomia UE). 2) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i realizacji przedmiotu zamówienia z poszanowaniem zasad horyzontalnych UE obowiązujących w perspektywie 2021–2027 oraz dla projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 3) Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasady zrównoważonego rozwoju.
Interne Kennung: Z/67/PN/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Konieczność zastosowania skrócenia terminu składania ofert w postępowaniu na dostawę spirometrów wynika z zapewnienia sprzętów medycznych w terminie do 30 czerwca 2026 r. Pierwotne postępowanie na dostawę wyżej wspomnianych urządzeń opublikowano 7 kwietnia 2026 r. Termin składania ofert na dzień 15 maja 2026 r. Weryfikacja złożonej oferty wykazała zaoferowanie niespełniającego wymaganych parametry techniczne asortymentu przez potencjalnego Wykonawcę, co spowodowało unieważnienie postępowania. Aby w terminie dostarczyć oraz rozliczyć dostawę urządzeń zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umowy dotacyjnej należy przeprowadzić postępowanie nieograniczone w trybie skróconym. Mając na uwadze, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zachowaniem podstawowych ustawowych terminów doprowadziłoby do otwarcia ofert około 8 lipca, a konsekwentnie weryfikacja otrzymanej dokumentacji oraz możliwy termin podpisania umowy przypadałby na lipiec. Termin dostawy zamówienia nie jest możliwy do spełnienia mając na uwadze warunek rozliczenia umowy dotacyjnej do 30 czerwca 2026 r. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert do 15 dni umożliwi Zamawiającemu wyłonienie Wykonawcy, który spełni wymagania terminu dostawy, instalacji oraz przeszkolenia personelu medycznego zgodnie z założeniami Projektowanych Postanowień Umowy, a przede wszystkim umożliwi rozliczenie umowy dotacyjnej zgodnie z jej zapisami. W związku z powyższym zasadnym jest skorzystanie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy p.z.p
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa spirometrów (dalej: jako sprzęt), szczegółowo opisanych w Zestawieniu Wymaganych Funkcji i Parametrów Technicznych stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ w ilościach wskazanych w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ. 2. Zakup przez Zamawiającego sprzętu, o którym mowa w ust. 1 dokonywany będzie w ramach Umowy nr UM_WR.431.3.264.2025 o dofinansowanie projektu „Zakup sprzętu medycznego dla Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu” nr FEKP.06.10-IZ.00-0004/25 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 6. Fundusze Europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców, Działania 6.10 inwestycje w infrastrukturę zdrowotną ZITy regionalne, Celu szczegółowego 4(v.) Zapewnienie równego dostępu do opieki zdrowotnej i wspieranie odporności systemów opieki zdrowotnej, w tym podstawowej opieki zdrowotnej oraz wspieranie przechodzenia od opieki instytucjonalnej do opieki rodzinnej i środowiskowej, Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, zawartej między Zamawiającym a Województwem Kujawsko – Pomorskim (dalej jako: Instytucja Zarządzająca) reprezentowanym przez Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego (dalej jako: Projekt).
Interne Kennung: Zadanie nr 1/1
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: Z/67/PN/26
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33157000 Aparatos respiratorios y de oxigenoterapia
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: Zadanie nr 1/1
402769-2026 - Kilpailu
Puola – Kaasuhoito- ja hengityslaitteet – Dostawa spirometrów - znak sprawy: Z/67/PN/26
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteZ/67/PN/26
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäkyllä
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33157000 Kaasuhoito- ja hengityslaitteet
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisäinen tunnisteZadanie nr 1/1
402769-2026 - Verseny
Lengyelország – Gázterápiás és lélegeztetőkészülékek – Dostawa spirometrów - znak sprawy: Z/67/PN/26
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosítóZ/67/PN/26
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottigen
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33157000 Gázterápiás és lélegeztetőkészülékek
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosítóZadanie nr 1/1
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: Z/67/PN/26
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33157000 Dujų terapijos ir kvėpavimo prietaisai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: Zadanie nr 1/1
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33157000 Aparelhos para assistência respiratória e oxigenoterapia
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: Z/67/PN/26
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: da
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33157000 Oxigenoterapie şi asistenţă respiratorie
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identificator intern: Zadanie nr 1/1
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: Z/67/PN/26
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33157000 Naprave za plinsko terapijo in dihalne naprave
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: Zadanie nr 1/1