402777-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen – Til- og ombygning af dagsinstitutionen Rumlepotten
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTil- og ombygning af dagsinstitutionen Rumlepotten
BeschreibungProjektet omfatter udvidelse af kapacitet med 2 grupper, personale- og kontor faciliteter, produktionskøkken samt indgang til institutionen. Modernisering og ny-strukturering af eksisterende bygninger. Bearbejdning af ankomstforhold og legeplads. Planlægning af etapevis gennemførsel af byggeriet for at minimerer forstyrrelse af driften.
Interne Kennung062026
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet vedrører indkøb Totalrådgivning til- ombygning af daginstitutionen Rumlepotten. Rådgivningen omfatter brugerinddragelse ved styregruppe og følgegrupperne. Opgaven omfatter udvidelse af kapacitet med 2 grupper, personale- og kontor faciliteter, produktionskøkken samt indgang til institutionen. Modernisering og ny-strukturering af eksisterende bygninger. Bearbejdning af ankomstforhold og legeplads. Planlægning af etapevis gennemførsel af byggeriet for at minimerer forstyrrelse af driften. Den endelige kravspecifikation udleveres til de prækvalificerede tilbudsgivere.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau, 71520000 Bauaufsicht
5. Los
LosLOT-0000