40293-2026 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytów długoterminowych
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytów długoterminowych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytów długoterminowych dla gminy Roźwienica w łącznej kwocie 18 914 835,37 zł (słownie: osiemnaście milionów dziewięćset czternaście tysięcy osiemset trzydzieści pięć złotych 37/100). 2. Zamówienie podzielone jest na dwie CZĘŚCI: 1) CZĘŚĆ 1 – Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 15 736 065,82 zł z przeznaczeniem na wcześniejszą spłatę kredytów długoterminowych z lat 2013, 2014, 2016, 2023 i 2024, w związku z restrukturyzacją istniejących zobowiązań kredytowych. 2) CZĘŚĆ 2 – Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie do 3 178 769,55 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu w wysokości 2 203 351,55 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów w kwocie 975 418,00 zł. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub na obie części zamówienia. Zamawiający dokona oceny wykonawców, ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty dla każdej z Części zamówienia odrębnie.
Vorherige Bekanntmachung585626-2025
Interne KennungRG.271.6.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ 1 – Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 15 736 065,82 zł z przeznaczeniem na wcześniejszą spłatę kredytów długoterminowych z lat 2013, 2014, 2016, 2023 i 2024, w związku z restrukturyzacją istniejących zobowiązań kredytowych.
BeschreibungSzczegółowe warunki udzielenia i spłaty kredytu: 1) Udzielenie długoterminowego kredytu komercyjnego w walucie polskiej (PLN) w wysokości – 15 736 065,82 zł (słownie: piętnaście milionów siedemset trzydzieści sześć tysięcy sześćdziesiąt pięć złotych 82/100) na wcześniejszą spłatę kredytów długoterminowych z lat 2013, 2014, 2016, 2023 i 2024, w związku z restrukturyzacją istniejących zobowiązań kredytowych. 2) Uruchomienie kredytu nastąpi po podpisaniu umowy i po złożeniu przez Zamawiającego dyspozycji (wniosku o uruchomienie kredytu). 3) Jako formę zabezpieczenia kredytu proponuje się własny weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. 4) Uruchomienie kredytu nastąpi po złożeniu przez Zamawiającego dyspozycji (wniosku o uruchomienie kredytu), najpóźniej do 29.12.2025r. 5) Termin spłaty kredytu to okres od 31 marca 2026 r. do 31 grudnia 2040 r., w ratach kwartalnych. 6) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez żadnych kosztów finansowych obciążających Zamawiającego. W przypadku wcześniejszej spłaty części lub całości kapitału – odsetki płatne od faktycznego zadłużenia. 7) Ustala się, że spłata odsetek następowała będzie od kwoty pozostałego do spłaty kredytu (od faktycznego zadłużenia), w okresach kwartalnych - do 7. dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału, w którym nastąpiła spłata raty kapitału, z wyjątkiem ostatniego kwartału roku 2040 - do ostatniego dnia miesiąca kończącego rok 2040. 8) Do wyliczenia ceny oferty należy przyjąć uruchomienie kredytu w dniu 01.12.2025r. oraz stawkę WIBOR 1M na dzień 01.09. 2025r. w wysokości 4,91 % 9) Ustala się, że oprocentowanie kredytu będzie zmienne, równe stawce WIBOR 1M powiększonej o stałą marżę nie większą niż 0,50%. 10) W przypadku gdy stawka bazowa osiągnie wartość ujemną to przyjmuje się stawkę bazową na poziomie 0,00%. 11) Przedstawiona w ofercie marża nie może ulec zwiększeniu w trakcie trwania umowy kredytowej. 12) Bank nie będzie naliczał prowizji ani innych opłat od udzielonego kredytu. 13) Przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych, a rok liczy 365/366 dni. 14) Transze roczne spłaty kredytu wskazane w Rozdziale IV SWZ w ust. 3 pkt 14).
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ 2 – Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie do 3 178 769,55 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu w wysokości 2 203 351,55 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów w kwocie 975 418,00 zł.
BeschreibungSzczegółowe warunki udzielenia i spłaty kredytu: 1) Udzielenie długoterminowego kredytu komercyjnego w walucie polskiej (PLN) w wysokości do 3 178 769,55 zł (słownie: trzy miliony sto siedemdziesiąt osiem tysięcy siedemset sześćdziesiąt dziewięć złotych 55/100) na pokrycie planowanego deficytu w wysokości 2 203 351,55 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów w kwocie 975 418,00 zł. 2) Uruchomienie kredytu nastąpi po podpisaniu umowy i po złożeniu przez Zamawiającego dyspozycji (wniosku o uruchomienie kredytu) bądź jego transzy. 3) Zamawiającemu przysługuje prawo wykorzystania kredytu w kwocie niższej niż 3 178 769,55 zł bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (opłat, prowizji, itp.), z tym zastrzeżeniem, że Zamawiający wykorzysta co najmniej 50 % kredytu. 4) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykorzystania kredytu w transzach w zależności od potrzeb. 5) Jako formę zabezpieczenia kredytu proponuje się własny weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. 6) Uruchomienie kredytu nastąpi po złożeniu przez Zamawiającego dyspozycji (wniosku o uruchomienie kredytu), najpóźniej do 29.12.2025 r. 7) Termin spłaty kredytu to okres od 31 marca 2026 r. do 31 grudnia 2041r., w ratach kwartalnych. 8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez żadnych kosztów finansowych obciążających Zamawiającego. W przypadku wcześniejszej spłaty części lub całości kapitału – odsetki płatne od faktycznego zadłużenia. 9) Ustala się, że spłata odsetek następowała będzie od kwoty pozostałego do spłaty kredytu (od faktycznego zadłużenia), w okresach kwartalnych - do 7. dnia miesiąca następującego, po zakończeniu kwartału, w którym nastąpiła spłata raty kapitału, z wyjątkiem ostatniego kwartału roku 2041 - do ostatniego dnia miesiąca kończącego rok 2041. 10) Do wyliczenia ceny oferty należy przyjąć uruchomienie kredytu w całej wysokości w dniu 01.12.2025r. oraz stawkę WIBOR 1M na dzień 01.09. 2025r. w wysokości 4,91 % . 15) Ustala się, że oprocentowanie kredytu będzie zmienne, równe stawce WIBOR 1M powiększonej o stałą marżę. 16) Przedstawiona w ofercie marża nie może ulec zwiększeniu w trakcie trwania umowy kredytowej. 17) W przypadku gdy stawka bazowa osiągnie wartość ujemną to przyjmuje się stawkę bazową na poziomie 0,00%. 18) Ewentualna prowizja od udzielonego kredytu płatna będzie jednorazowo w dniu wypłaty kredytu. 19) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami niż wymienione w złożonej przez bank ofercie. 20) Przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych, a rok liczy 365/366 dni. 21) Transze roczne i termin spłaty kredytu wskazane w Rozdziale IV SWZ w ust. 4 pkt 21).