402985-2026 - Ergebnis
Polen – Asbestbeseitigung – „Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w 2026 r.” w ramach zadań: „Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2025-2026” oraz „Likwidacja wyrobów zawierających azbest z gospodarstw rolnych na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2024-2026"
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w 2026 r.” w ramach zadań: „Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2025-2026” oraz „Likwidacja wyrobów zawierających azbest z gospodarstw rolnych na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2024-2026"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest likwidacja wyrobów zawierających azbest, tj. odpadów o kodach 17 06 01* (materiały izolacyjne zawierające azbest) i 17 06 05* (materiały budowlane zawierające azbest) powstałych m.in. przy likwidacji lub wymianie elementów pokryć dachowych, elementów budowlanych, ścianek działowych (np. w piwnicach) lub elewacji budynków mieszkalnych, niemieszkalnych, garaży, likwidacji „dzikich” wysypisk śmieci zawierających azbest, będących w posiadaniu osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, w tym osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, o której mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (wyłącznie lokalnych mieszkańców) na terenie powiatu gnieźnieńskiego z wyłączeniem beneficjentów Działania A1.4.1 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz beneficjenci działania A1.4.1., którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła dotacje w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w 2026 r. dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach zadań: „Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2025-2026” oraz „Likwidacja wyrobów zawierających azbest z gospodarstw rolnych na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2024-2026”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie prac związanych z usuwaniem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest znajdujących się na terenach nieruchomości w gminach powiatu gnieźnieńskiego, obejmujących: 1) demontaż, wraz z zapakowaniem, transport i przekazanie na składowisko posiadające odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie zdeponowanych wyrobów zawierających azbest, odebranych od właścicieli i posiadaczy nieruchomości na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego niebędący beneficjentami działania A1.4.1. w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w szacunkowej ilości ok. 80 000 kg; 2) zapakowanie, transport i przekazanie na składowisko posiadające odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie zdeponowanych wyrobów zawierających azbest, odebranych od właścicieli i posiadaczy nieruchomości na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego niebędący beneficjentami działania A1.4.1. w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w szacunkowej ilości ok. 582 000 kg. 3) zapakowanie, transport i przekazanie na składowisko posiadające odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie zdeponowanych wyrobów zawierających azbest od beneficjentów działania A1.4.1., którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła dotacje w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w szacunkowej ilości ok. 855 000 kg. 3. Likwidacja wyrobów zawierających azbest dotyczy nieruchomości leżących na terenie Miasta Gniezna oraz dziewięciu gmin Powiatu Gnieźnieńskiego: Witkowo, Kłecko, Trzemeszno, Czerniejewo, gmina Gniezno, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn, Niechanowo.
Vorherige Bekanntmachung197135-2026
Interne KennungWA.272.7.2026.SLR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90650000 Asbestbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Titel„Likwidację wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w 2026 r.” w ramach zadań: „Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2025-2026” oraz „Likwidacja wyrobów zawierających azbest z gospodarstw rolnych na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2024-2026”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest likwidacja wyrobów zawierających azbest, tj. odpadów o kodach 17 06 01* (materiały izolacyjne zawierające azbest) i 17 06 05* (materiały budowlane zawierające azbest) powstałych m.in. przy likwidacji lub wymianie elementów pokryć dachowych, elementów budowlanych, ścianek działowych (np. w piwnicach) lub elewacji budynków mieszkalnych, niemieszkalnych, garaży, likwidacji „dzikich” wysypisk śmieci zawierających azbest, będących w posiadaniu osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, w tym osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, o której mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (wyłącznie lokalnych mieszkańców) na terenie powiatu gnieźnieńskiego z wyłączeniem beneficjentów Działania A1.4.1 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz beneficjenci działania A1.4.1., którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła dotacje w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w 2026 r. dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach zadań: „Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2025-2026” oraz „Likwidacja wyrobów zawierających azbest z gospodarstw rolnych na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego w latach 2024-2026”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie prac związanych z usuwaniem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest znajdujących się na terenach nieruchomości w gminach powiatu gnieźnieńskiego, obejmujących: 1) demontaż, wraz z zapakowaniem, transport i przekazanie na składowisko posiadające odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie zdeponowanych wyrobów zawierających azbest, odebranych od właścicieli i posiadaczy nieruchomości na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego niebędący beneficjentami działania A1.4.1. w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w szacunkowej ilości ok. 80 000 kg; 2) zapakowanie, transport i przekazanie na składowisko posiadające odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie zdeponowanych wyrobów zawierających azbest, odebranych od właścicieli i posiadaczy nieruchomości na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego niebędący beneficjentami działania A1.4.1. w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w szacunkowej ilości ok. 582 000 kg. 3) zapakowanie, transport i przekazanie na składowisko posiadające odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie zdeponowanych wyrobów zawierających azbest od beneficjentów działania A1.4.1., którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła dotacje w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w szacunkowej ilości ok. 855 000 kg. 3. Na zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia składają się: 1) rozbiórka (demontaż) elementów budynków zawierających azbest od właścicieli i posiadaczy nieruchomości na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego niebędący beneficjentami działania A1.4.1. w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, 2) zabezpieczenie odpadów, pochodzących od właścicieli i posiadaczy nieruchomości na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego niebędący beneficjentami działania A1.4.1. w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz od beneficjentów działania A1.4.1., którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła dotacje w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności,zgodnie z obowiązującymi przepisami: ułożenie na paletach, zabezpieczenie folią i przygotowanie do transportu, 3) uporządkowanie wykonania usługi z odpadów zawierających azbest oraz oczyszczenie z pyłu w sposób uniemożliwiający ich emisję do środowiska, 4) transport odebranych odpadów zawierających azbest specjalistycznym sprzętem zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 643), w sposób uniemożliwiający zanieczyszczenie dróg i terenów użyteczności publicznej oraz nie stwarzający zagrożenia dla środowiska, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.), 5) przekazanie odpadów do unieszkodliwiania zgodnie z przepisami ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) na odpowiednio do tego celu przeznaczone składowisko odpadów niebezpiecznych, 6) prowadzenie ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów, o której mowa w art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) zgodnie z katalogiem odpadów oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami, 7) każdorazowe zważenie wyrobów zawierających azbest u poszczególnych wnioskodawców oraz ich odbiór w godzinach pracy urzędu właściwego ze względu na położenie nieruchomości. 4. Likwidacja wyrobów zawierających azbest dotyczy nieruchomości leżących na terenie Miasta Gniezna oraz dziewięciu gmin Powiatu Gnieźnieńskiego: Witkowo, Kłecko, Trzemeszno, Czerniejewo, gmina Gniezno, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn, Niechanowo.