403141-2025 - Ergebnis
Dänemark – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Udbud af kontrakt om levering af et vedligeholdelsessystem - Prækvalifikationsfase 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt om levering af et vedligeholdelsessystem - Prækvalifikationsfase 2025
Beschreibung: SONFOR udbyder en kontrakt om levering af et vedligeholdelsessystem.Vedligeholdelsessystemet skal fungere på tværs af hele SONFOR – dvs. inden for alle SONFORs forretningsområder. I dag er forretningsområderne vand- og varmeforsyning, behandling af spildevand samt anlæg til affalds- og genbrugshåndtering. Skulle der med tiden komme flere forretningsområder til, eksempelvis produktion af el, vil systemet tillige skulle kunne understøtte vedligeholdelse af produktionsanlæg under disse.Løsningen skal ikke dække distributionsnettet, dvs. vedligehold af vand-, varme- og spildevandledninger skal ikke være omfattet af løsningen. Bygværker hørende til distributionsnettet er omfattet, f.eks. trykforøgerstationer, pumpestationer, ristebygværker og lignende. Boringer er ligeledes omfattet.
Interne Kennung: 245358123
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et udbud med forhandling efter forsyningsvirksomhedsdirektivet. Udbuddet omfatter to faser: en ansøgningsfase og en tilbudsfase herunder eventuelt en eller flere forhandlingsrunder.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212421 Entwicklung von Software für das Facility Management
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option nr. 8.4.1 Funktionalitet, der understøtter Kundens anvendelsen af ISO81346 standarden Option nr. 8.4.2 Automatisk oprettelse af tilstandsbaseret vedligeholdelsesopgave Option nr. 8.4.3 Integration med iFix Option nr. 8.4.4 Exitprocessen