See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af CliniMaCS Prodigy
Beschreibung: I forbindelse med allogene stramcelletransplantationer af blodstamceller til patienter med maligne blodsygdomme kan det være nødvendigt at oprense produkterne for, at disse ikke medfører en akut afstødning af patientens væv og dermed en livstruende tilstand. Det anvendes ved malign blodsygdom, og i særdeleshed til børn, hvor det ikke har været muligt at finde en fuldmatchet donor.
Interne Kennung: 25093337
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0000