403251-2026 - Wettbewerb
Schweden – Betriebsprüfung – UPPHANDLING AV LAGSTADGADE REVISIONSTJÄNSTER FÖR GÖTEBORGS STADS AKTIEBOLAG 2027 OCH FRAMÅT
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: UPPHANDLING AV LAGSTADGADE REVISIONSTJÄNSTER FÖR GÖTEBORGS STADS AKTIEBOLAG 2027 OCH FRAMÅT
Beschreibung: Revisorskollegiet inbjuder härmed till anbudsgivning avseende upphandling av lagstadgade revisionstjänster för revision jämlikt aktiebolagslagen för Göteborgs Stads aktiebolag. Kontraktet löper under de fyra räkenskapsåren 2027 till och med 2030 med möjlighet till förlängning i ett + ett år.
Interne Kennung: SRV 2025-00246
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung
5. Los
Los: LOT-0000