2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt vedrørende affaldshåndtering
Beschreibung: Den udbudte kontrakt omfatter udendørs indsamling, transport og bortskaffelse af affald fra Center Sandholm, herunder udlejning af containere og affaldsbeholdere til brug for affaldsindsamlingen. Indsamling, transport og bortskaffelse af farligt affald er ikke omfattet af kontrakten.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentlig udbud efter udbudslovens afsnit II. Proceduren offentligt udbud er nærmere beskrevet i udbudslovens §§ 56-57.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000