2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dzierżawa pojazdów przystosowanych do przewozu dzieci oraz młodzieży dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gliwicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest dzierżawa dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gliwicach niżej wymienionych pojazdów wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2017 roku, spełniających normę czystości spalin co najmniej Euro VI: - 16 busów przystosowanych do przewozu dzieci oraz młodzieży, - 12 busów przystosowanych do przewozu dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami, - 1 autokaru przystosowanego do przewozu dzieci oraz młodzieży. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp, które będzie polegało na zwiększeniu ilości pojazdów objętych zamówieniem ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym, odpowiednio na takich samych warunkach i zasadach, jakie zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy pkt.17 SWZ dla zamówienia podstawowego, o ile nie wprowadzają one postanowień szczególnych, odnoszących się wyłącznie do prawa opcji. 3. Prawo opcji może zostać zrealizowane przez Zamawiającego kilkukrotnie do czasu wykorzystania całego zamówienia objętego prawem opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego a nie jego obowiązkiem, w związku z tym Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego w przypadku nie skorzystania lub skorzystania z części z prawa opcji. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym zakres oraz zasady zastosowania prawa opcji, zostały określone w dokumentacji przetargowej postępowania.
Interne Kennung: PKM/PN/ZT/02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ustawa Prawo zamówień publicznych z 11 września 2019 r.( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gliwicach niżej wymienionych pojazdów: - 16 busów przystosowanych do przewozu dzieci oraz młodzieży, - 12 busów przystosowanych do przewozu dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami, - 1 autokaru przystosowanego do przewozu dzieci oraz młodzieży. 2. Zamawiający informuje, że planuje wykonać, dzierżawionymi pojazdami, pracę przewozową w łącznej ilości około 1 000 000 wozokilometrów. Niniejsza wielkość pracy przewozowej (ilość wozokilometrów) podana jest wyłącznie szacunkowo - w celu obliczenia wartości zamówienia. Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia lub zmniejszenia o 40% planowanej realizacji wozokilometrów. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp, które będzie polegało na zwiększeniu ilości pojazdów objętych zamówieniem ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym, odpowiednio na takich samych warunkach i zasadach, jakie zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy pkt.17 SWZ dla zamówienia podstawowego, o ile nie wprowadzają one postanowień szczególnych, odnoszących się wyłącznie do prawa opcji. 3. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia zakresu zamówienia o dzierżawę maksymalnie: - (trzech) dodatkowych busów przystosowanych do przewozu dzieci i młodzieży, - (trzech) dodatkowych busów przystosowanych do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, 4. Pozostałe warunki zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (pkt. 17 SWZ).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na rozszerzenie zakresu przedmiotu zamówienia o dzierżawę dodatkowych pojazdów, o których mowa w § 1 umowy, dalej zwane „prawem opcji” w następującym zakresie: - dzierżawa 3 (trzech) dodatkowych busów przystosowanych do przewozu dzieci i młodzieży, - dzierżawa 3 (trzech) dodatkowych busów przystosowanych do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. 2. Pozostałe warunki zostały określone w SWZ.