See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Adaptacja budynku byłych warsztatów mechanicznych Kopalni Saturn w Czeladzi na cele rozwojowe regionu – kryty basen”
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, które obejmują przebudowę, rozbudowę, remont oraz zmianę sposobu użytkowania budynku Warsztatów Mechanicznych po byłej KWK Saturn przy ul. Dehnelów w Czeladzi wraz z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną na potrzeby krytego basenu. 1.2. Roboty budowlane obejmują w szczególności: roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe, wykonanie i montaż nowych elementów budynku, roboty konstrukcyjne, dekarskie, renowacyjne, roboty w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej, roboty wykończeniowe zewnętrzne oraz wewnętrzne w tym instalacje wodociągowe, elektryczne, oświetlenia elektrycznego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, roboty w zakresie zagospodarowania terenu. 1.3. W ramach inwestycji powstanie m.in. Strefa Basenu zlokalizowana w istniejącym budynku warsztatów na parterze. Znajdować się w niej będzie basen o wymiarach 25x9,7m posiadający cztery tory, miejsca do skakania oraz urządzenie do obsługi osoby niepełnosprawnej. Zaplanowana jest również budowa Strefy Rekreacyjnej znajdującej się na parterze nowoprojektowanej części budynku. Znajdzie się w niej mały basen rekreacyjny wyposażony w dodatkowe atrakcje (bicze wodne, hydromasaże itp.), 1 jacuzzi, 1 jacuzzi z solanką, dwa prysznice, sauny. W kompleksie saun znajdować się będzie pokój rekreacyjny, prysznice, balia z zimną wodą, toaleta ogólnodostępna oraz sauna parowa i sucha. 1.4. Zadanie inwestycyjne współfinansowane jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) – Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację” Działanie FESL.10.09 „Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu”. 1.5. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany w oparciu o załączoną dokumentację projektową oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami i ze sztuką budowlaną. 1.6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ – Dokumentacja – na który składa się: a. Dokumentacja projektowa b. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych c. Przedmiary 1.7. Wymagany okres gwarancji jakości oraz rękojmi na cały przedmiot zamówienia wynosi 60 miesięcy. Szczegółowe warunki gwarancji zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załączniki nr 6 SWZ. 1.8. Zamawiający informuje, że nie wymaga aby złożenie oferty było poprzedzone odbyciem wizji lokalnej oraz nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnienia treści SWZ. 1.9. Informacje dotyczące możliwości przeprowadzenia przez Wykonawców wizji lokalnej. 1)Zamawiający informuje, że złożenie oferty może być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. Przedstawiciel (przedstawiciele) Wykonawcy/ów mogą przeprowadzić wizję lokalną Obiektu Warsztatów Mechanicznych po byłej KWK Saturn przy ul. Dehnelów w Czeladzi w celu uzyskania informacji dla poprawnego przygotowania oferty. 2)Zamawiający umożliwia dokonanie wizji lokalnej Obiektu w dniu 23.05.2024r. o godz. 11:00. 3)Miejsce spotkania z przedstawicielem (przedstawicielami) Zamawiającego celem odbycia wizji lokalnej to plac przed budynkiem Warsztatów Mechanicznych po byłej KWK Saturn, zlokalizowanego obok Cechowni, znajdującej się przy ul. Dehnelów 43, 41-250 Czeladź. 4) Przed rozpoczęciem wizji lokalnej przedstawiciele Wykonawców obowiązani będą podać swoje imię i nazwisko, a także nazwę lub imię i nazwisko oraz adres reprezentowanego Wykonawcy. 1.10. Zamawiający informuje, że tam, gdzie opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust 1 pkt 2 oraz ust 3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdorazowo w niniejszej SWZ i załącznikach do niej odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 8/RB/MZGK/24
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212212 Bauarbeiten für Schwimmbäder
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261210 Dachdeckarbeiten, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45262500 Maurerarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45453100 Sanierungsarbeiten, 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 09331000 Solarbatterien, 45232200 Arbeiten in Verbindung mit Starkstromleitungen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45316200 Installation von Signalanlagen, 32421000 Netzverkabelung, 32423000 Netzwerkspeichen, 32422000 Netzkomponenten, 51514100 Installation von Maschinen und Geräten zum Filtrieren oder Reinigen von Flüssigkeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45255600 Rohrschlangenbohrung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 8/Rb/MZGK/24