2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale om levering af kurerforsendelser for Region Syddanmark
Beschreibung: Udbuddet vedrører Ordregivers indkøb af kurerforsendelser. Ordregiver ønsker i videst muligt omfang at samle sine indkøb af kurerforsendelser i en regional aftale. Rammeaftalen er påtænkt at skulle dække det daglige almindelige behov for kurerforsendelser. Den udbudte aftale skal være med til at sikre rettidig og effektiv transport af ekspresforsendelser og hurtig dør-til-dør levering - herunder med levering samme dag eller efter aftale næste dag. Kurerforsendelserne kan eksempelvis være behandlingsredskaber, hjælpemidler, prøver, pakker, blodtransporter med videre mellem de enkelte sygehuse i Region Syddanmark og hele Danmark.
Interne Kennung: 2519527
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres efter reglerne i Udbudslovens afsnit III om indkøb af sociale og andre specifikke tjenesteydelser over tærskelværdien i henhold til udbudsbekendtgørelse offentliggjort i Supplement til Den Europæiske Unions Tidende.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64100000 Post- und Kurierdienste
5. Los
Los: LOT-0000