2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach UAM – przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach UAM – przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części. Część 1 - usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku Collegium Chemicum przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8 w Poznaniu - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku A do SWZ Część 2 - usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku Collegium Rubrum przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku B do SWZ Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie: a) Część 1: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 02 sierpnia 2026 r. (w przypadku przedłużonej procedury przetargowej od daty wskazanej przez Zamawiającego ustalonej niezwłocznie po jej zakończeniu), b) Część 2: 24 miesiące od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 25 lipca 2026 r. (w przypadku przedłużonej procedury przetargowej od daty wskazanej przez Zamawiającego ustalonej niezwłocznie po jej zakończeniu).
Interne Kennung: ZP3/7651/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: część 1 - usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku Collegium Chemicum przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8 w Poznaniu
Beschreibung: Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu: 1) Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawcy winni wykazać się wykonaniem należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi (umowy) sprzątania i utrzymania czystości w budynku o powierzchni obejmującej min. 17.000,00 m2 do sprzątania i utrzymania w czystości świadczonej nieprzerwanie przez co najmniej 12 miesięcy oraz załączą dowody potwierdzające czy wykazana usługa została wykonana należycie. Uwaga: Jedna usługa sprzątania oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. W przypadku usług wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych): - na poczet wymaganej wiedzy i doświadczenia zaliczona będzie wyłącznie jej zrealizowana część, - poświadczenia w odniesieniu do tych usług winny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed ich złożeniem. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, w wykazie wykonanych usług wskazuje usługi, w których wykonaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie – wykonanych zgodnie z warunkiem określonym w rozdziale V ust. 2 pkt. 1 SWZ oraz dołączyć dowody określające czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy - załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie 3 miesięcy przed ich złożeniem. W przypadku wykazania dostaw w walutach innych niż złoty, Zamawiający będzie stosował przeliczanie walut wg kursu średniego NBP z dnia ukazania się ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Urzędzie Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich 2) Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności w zakresie sprzątania obiektów na sumę co najmniej 700.000,00 zł. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę co najmniej 700.000,00 zł. Oferta musi być przez cały okres związania ofertą zabezpieczona wadium w wysokości: 90.000,00 PLN (słownie: czterdzieści tysięcy złotych).
Los: LOT-0003
Titel: część 2 - usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynku Collegium Rubrum przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu
Beschreibung: Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu: 1) Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawcy winni wykazać się wykonaniem należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi (umowy) sprzątania i utrzymania czystości w budynku o powierzchni obejmującej min. 4.000,00 m2 do sprzątania i utrzymania w czystości świadczonej nieprzerwanie przez co najmniej 12 miesięcy oraz załączą dowody potwierdzające czy wykazana usługa została wykonana należycie. Uwaga: Jedna usługa sprzątania oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. W przypadku usług wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych): - na poczet wymaganej wiedzy i doświadczenia zaliczona będzie wyłącznie jej zrealizowana część, - poświadczenia w odniesieniu do tych usług winny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed ich złożeniem. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, w wykazie wykonanych usług wskazuje usługi, w których wykonaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie – wykonanych zgodnie z warunkiem określonym w rozdziale V ust. 2 pkt. 1 SWZ oraz dołączyć dowody określające czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy - załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie 3 miesięcy przed ich złożeniem. W przypadku wykazania dostaw w walutach innych niż złoty, Zamawiający będzie stosował przeliczanie walut wg kursu średniego NBP z dnia ukazania się ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Urzędzie Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich 2) Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności w zakresie sprzątania obiektów na sumę co najmniej 700.000,00 zł. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę co najmniej 700.000,00 zł. Oferta musi być przez cały okres związania ofertą zabezpieczona wadium w wysokości: 30.000,00 PLN (słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych).