40393-2025 - Ergebnis
Niederlande – Schulbücher – Leermiddelen
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leermiddelen
Beschreibung: Vrijwillige transparantie voornemen (gunning) voor leermiddelen Schoolboeken en leermiddelen ten behoeve van +- 6000 leerlingen in de regio Parkstad.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Toepassing van onderhandelingsprocedure zonder aankondiging Op grond van vigerende jurisprudentie mogen aanbestedende diensten bij de uitvraag van lesmethoden de naam van lesmethoden en bijbehorend isbn-nummer noemen. Zie onder andere het vonnis van de rechtbank Den Haag van 27 november 2018 (ECLI:NL:RBDHA:2018:13949) rechtsoverweging 5.3: ‘In het kader van die beoordeling stelt de voorzieningenrechter voorop dat de keuze voor een bepaalde lesmethode wordt gemaakt door de desbetreffende vaksecties binnen de onderwijsinstellingen. Hierin zijn de onderwijsinstellingen vrij. De schoolbesturen besteden deze leermiddelen vervolgens aan. Feit is dat een lesmethode wordt geproduceerd door één specifieke uitgever en iedere lesmethode heeft een specifieke naam en ISB-nummer. In afwijking van de hoofdregels van het aanbestedingsrecht mogen deze namen en nummers uitdrukkelijk in de aanbestedingsdocumenten worden genoemd.’ Nu de aanbestedende dienst de levering vraagt van deze specifieke lesmethoden zonder overige diensten en daarbij gunt op laagste prijs en daarbij ook de monitoring wenst van het gebruik van digitaal lesmateriaal, betekent dit dat de aanbestedende dienst ervan uitgaat dat de onderhavige opdracht alleen door de producent van het betreffende leermiddel geleverd kan worden. Dit betekent dat de aanbestedende dienst ervan uitgaat, dat mededinging ontbreek en zij op grond van artikel 2.32 Aw 2012 de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging kan toepassen. Echter voordat zij zal overgaan tot het sluiten van overeenkomsten met de educatieve uitgevers, zal zij de termijn van twintig kalenderdagen als bedoeld in artikel 4.16, eerste lid Aw 2012 in acht nemen. Na deze termijn zal de aanbesteden dienst overgaan tot het sluiten van overeenkomsten.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22111000 Schulbücher
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Levering van schoolboeken en leermiddelen voor +- 6000 leerlingen. Leermiddelen voor +-6000 leerlingen
Interne Kennung: 1