403946-2025 - Wettbewerb
Polen – Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen – SZP/242-147/2025 Dostawa spektrofotometru FTIR stanowiącego element składowy stanowiska do otrzymywania i oceny jakościowej powlekanych granul do realizacji projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSZP/242-147/2025 Dostawa spektrofotometru FTIR stanowiącego element składowy stanowiska do otrzymywania i oceny jakościowej powlekanych granul do realizacji projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”.
BeschreibungSZP/242-147/2025 Dostawa spektrofotometru FTIR stanowiącego element składowy stanowiska do otrzymywania i oceny jakościowej powlekanych granul do realizacji projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa spektrofotometru FTIR stanowiącego element składowy stanowiska do otrzymywania i oceny jakościowej powlekanych granul do realizacji projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu” (nr FEDS.OI .01-lZ.OO-0004/24), finansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021—2027. 2. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Politechnika Wrocławska, ul. Gdańska 7/9, 50-370 Wrocław, budynek F3, pok. 221 3. Szczególne warunki dotyczące dostawy: dostawa, montaż, instalacja, uruchomienie i instruktaż oraz sprawdzenie poprawności działania w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego (w siedzibie Zamawiającego). 6. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 7. Szczegóły dotyczące terminu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 8.Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 22.10.2025 r. (90 dni). 10. Oferta musi składać się z: 10.1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 10.2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia -Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanym dalej JEDZ, stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 10.3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 10.4. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 10.5. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ; 10.6. (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 10.7. Załącznika nr 3 do SWZ OPZ - opisu oferowanego przedmiotu zamówienia (specyfikacji technicznej) wraz ze Specyfikacją Wynagrodzenia – potwierdzającego spełnienie przez Wykonawcę wymagań Zamawiającego (wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców). Wykonawca składa wraz z Ofertą odpowiednio wypełniony i podpisany Załącznik nr 3 do SWZ OPZ. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje wskazane przez Wykonawcę w Załączniku 3 do SWZ OPZ – oferowane przez Wykonawcę parametry. Wymóg wskazania: „Nazwa, typ, model i producent” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zasady tej nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Interne KennungSZP/242-147/2025 Dostawa spektrofotometru FTIR stanowiącego element składowy stanowiska do otrzymywania i oceny jakościowej powlekanych granul do realizacji projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungSZP/242-147/2025 Dostawa spektrofotometru FTIR stanowiącego element składowy stanowiska do otrzymywania i oceny jakościowej powlekanych granul do realizacji projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu”. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa spektrofotometru FTIR stanowiącego element składowy stanowiska do otrzymywania i oceny jakościowej powlekanych granul do realizacji projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu” (nr FEDS.OI .01-lZ.OO-0004/24), finansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021—2027. 2. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Politechnika Wrocławska, ul. Gdańska 7/9, 50-370 Wrocław, budynek F3, pok. 221 3. Szczególne warunki dotyczące dostawy: dostawa, montaż, instalacja, uruchomienie i instruktaż oraz sprawdzenie poprawności działania w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego (w siedzibie Zamawiającego). 4. Zakup aparatury badawczej Spektrofotometr FTIR stanowiący element składowy Stanowiska do otrzymywania i oceny jakościowej powlekanych granul jest niezbędny do realizacji projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu” (nr FEDS.01.01-IZ.00-0004/24), finansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027. Projekt ten, realizowany przez Politechnikę Wrocławską ma na celu wsparcie zielonych technologii rozwijanych przez otoczenie gospodarcze Politechniki Wrocławskiej oraz badań prowadzonych na PWr. Przewidziana do zakupu aparatura jest niezbędna do realizacji celów badań zaplanowanych w projekcie, tj. wsparcia rozwoju zielonych formulacji dla rolnictwa i branż wykorzystujących związki powierzchniowo aktywne. Szczegółowe parametry aparatury parametry zostały wyspecyfikowane w Opisie Przedmiotu Zamówienia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 6. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 7. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 8. Kod CPV: 38540000-2: Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa. 9. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 10. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 11. Zakup jest realizowany w ramach projektu „Wsparcie Zielonych Technologii dla Przemysłu” (nr FEDS.OI .01-lZ.OO-0004/24),finansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.
Interne KennungLotA