2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania - skarpety zimowe
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania - skarpety zimowe. Zakres zamówienia obejmuje dwa zadania.
Interne Kennung: 106/2026/D-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamówienie w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa udzielane jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r.; poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej „ustawą Pzp” w trybie przetargu ograniczonego z zastosowaniem skróconych terminów składania wniosków oraz ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia Zamawiający stosownie do brzmienia art. 411 ust. 7 oraz art. 411 ust. 16 ustawy Pzp. Za zastosowaniem skróconego trybu przeprowadzenia postępowania przemawiają następujące okoliczności: • konieczność pilnego zabezpieczenia wyposażenia żołnierzy SZ RP, skarpety zimowe są elementem wyposażenia żołnierza o charakterze sezonowym (na okres jesienno-zimowy), ich przydatność funkcjonalna może zostać osiągnięta i zostać spełniona jedynie w przypadku jego dostarczenia w odpowiednim terminie tj. w takim terminie, aby z zachowaniem obowiązujących procedur logistycznych w Siłach Zbrojnych przedmiot ten trafił do użytkowników końcowych (żołnierzy) przez rozpoczęciem okresu jesienno-zimowego. W związku z powyższym skarpety zimowe powinny zostać dostarczone do Składów Materiałowych (miejsca dostaw) w okolicy października, aby poszczególne Jednostki Wojskowe mogły pobrać je ze Składów Materiałowych i wydać je użytkownikom końcowym (żołnierzom) przed rozpoczęciem okresu jesienno-zimowego. • Prawdopodobna konieczność dokonania korekty środków finansowych po wyborze najkorzystniejszej oferty celem umożliwienia zawarcia umowy (około 1-1 ,5 miesiąca); • Duże ryzyko przedłużania się procedury z uwagi na zastosowanie środków ochrony prawnej przez Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia. Prowadzenie postępowania z zachowaniem podstawowych ustawowych terminów składnia wniosków oraz ofert przewidzianych w ramach przetargu ograniczonego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa przy jednoczesnej dużych potrzebach ilościowych doprowadziłoby do sytuacji, w której potencjalni Wykonawcy nie będą w stanie zrealizować dostaw w terminie wynikającym z Decyzji 118/MON w sprawie zasad opracowywania i realizacji centralnych planów rzeczowych, czyli do dnia 30.11.2026 roku.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie ogranicza liczby wykonawców zaproszonych do składania ofert. Do złożenia oferty na drugim etapie postępowania zostaną zaproszeni wszyscy wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegają odrzuceniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18317000 Socken
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Skarpety zimowe - zadanie nr 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – skarpet zimowych w ilościach określonych w dokumentach zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT): 547/MON. 3. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez AU zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 4. Wykonawca zobowiązany będzie wraz z ofertą złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: a) Zaświadczenie potwierdzające posiadanie przez potencjalnych Wykonawców wzorów zakładowych PUiW zgodnych z WDTT i wzorem PUiW do produkcji seryjnej wydane dla: skarpety zimowe – wzór 547/MON z terminem wystawienia po 03.11.2025 r.; Wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą będzie obowiązany złożyć przynajmniej jeden z nich. Jeśli Wykonawca zleci Podwykonawcy wykonanie kompletnego przedmiotu (PUiW), wymóg przedstawienia Zamawiającemu przedmiotowych środków dowodowych o których mowa powyżej dotyczy także tego Podwykonawcy.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. 2. W ramach opcji zamawiający może wymagać dodatkowo dostawy przedmiotu zamówienia w ilości wskazanej w dokumentach zamówienia. 3. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane wg cen jednostkowych określonych przez wykonawcę w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego na drugim etapie postępowania. Zmiana cen będzie dopuszczalna w przypadkach określonych w umowie. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w ramach opcji zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania.
Los: LOT-0002
Titel: Skarpety zimowe - zadanie nr 2
Interne Kennung: Zadanie nr 2