404267-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Schlammbeseitigung – EU Udbud - Slamdisponering Skanderborg Spildevand A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU Udbud - Slamdisponering Skanderborg Spildevand A/S
Beschreibung: Nærværende udbud omfatter kontrakt (rammeaftale) for Skanderborg Spildevands indkøb af ydelser om håndtering og slutdisponering af spildevandsslam fra 5 renseanlæg under Skanderborg Spildevand.Ydelserne omfattet af rammeaftalen består af følgende opgaver:Afhentning af slamTransport/bortkørselEvt. midlertidig opbevaringAftaler med landmænd Vedr. A-slam, samt potentielt mindre mængder (B- og C-slam)Myndighedsbehandling, herunder udarbejde og indsende materiale til myndigheder iht. gældende lovgivningSlutanbringelse iht. gældende lovgivning, herunder afrapportering til Ordregiver for årsafhentninger og planperioden for gødningsleverancer
Interne Kennung: 259965079
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som offentlig EU-udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513600 Schlammbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513700 Schlammtransport, 90513800 Schlammbehandlung
5. Los
Los: LOT-0000