404290-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – SZP.281.1.2026 - Roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie kompleksu Intensywnej Terapii w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSZP.281.1.2026 - Roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie kompleksu Intensywnej Terapii w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi”
BeschreibungRoboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie kompleksu Intensywnej Terapii w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi”
Interne KennungSZP.281.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelRoboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie kompleksu Intensywnej Terapii w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie kompleksu Intensywnej Terapii w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi”. 2. Finansowanie: Przedmiot zamówienia finansowany będzie w ramach umowy nr DOI/FM/SIS/3/62/1140/2023 na udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie kompleksu Intensywnej Terapii w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi”. 3. Wykaz prac do wykonania: Przedmiot zamówienia obejmuje realizację dwóch zadań programu inwestycyjnego: • Zadanie nr 1 pn.: „Budowa nowego kompleksu bloku operacyjnego pediatrycznego (BOP) wraz z centralną sterylizatornią (CS) dla Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” (ICZMP)”. • Zadanie nr 2 pn.: „Przebudowa powierzchni na potrzeby utworzenia ośrodka ECMO wraz z kompleksem intensywnej terapii, przebudowa Pracowni Diagnostyki Obrazowej, Stacji Dializ oraz Klinik Otolaryngologii I Okulistyki oraz powierzchni obsługi pacjenta w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP)” Zadanie nr 1 pn.: „Budowa nowego kompleksu bloku operacyjnego pediatrycznego (BOP) wraz z centralną sterylizatornią (CS) dla Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” (ICZMP)”. W ramach zadania 1 zaplanowane jest przygotowanie terenu pod budowę, w tym wyburzenie ponad 30-letniej, niefunkcjonalnej i wyeksploatowanej estakady, niewielkiego, wyniesionego na poziom 1 parkingu, który nie spełnia swojej pierwotnej funkcji oraz budynku po przeniesionej stacji transformatorowej. Po przeprowadzeniu wyburzeń Wykonawca wykona roboty budowlane polegające na odtworzeniu budynku szpitala pediatrycznego (budynek B) w miejscu wyburzeń m.in. wykona nową elewację. Zamówienie obejmuje również budowę nowoczesnego, funkcjonalnego i spełniającego współczesne wymogi bezpieczeństwa Pediatrycznego Bloku Operacyjnego (BOP) oraz Centralnej Sterylizatorni (CS), a także wykonanie niezbędnych instalacji i prac wykończeniowych. Nowy obiekt, stanowiący odrębną strefę pożarową, powstanie na działkach będących własnością ICZMP, w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnego SOR-u oddanego do użytku w 2020 roku, który wyposażony jest w lądowisko dla helikopterów. Całość zostanie skomunikowana krótkim łącznikiem, umożliwiającym szybki transport pacjentów pomiędzy tymi jednostkami. W ramach inwestycji przewidziano również zagospodarowanie terenu przylegającego do nowo wzniesionego budynku, w tym m.in. utwardzenie powierzchni, wykonanie chodników, nasadzeń roślinności oraz innych prac niezbędnych do udostępnienia budynku. Ponadto inwestycja obejmuje zakup niezbędnego wyposażenia, w tym wyposażenia medycznego, niemedycznego, administracyjno-biurowego, socjalno-bytowego, na stałe zamontowanego w projekcie, a także pełne wyposażenie Centralnej Sterylizatorni. Zadanie nr 2 pn.: „Przebudowa powierzchni na potrzeby utworzenia ośrodka ECMO wraz kompleksem intensywnej terapii, przebudowa Pracowni Diagnostyki Obrazowej, Stacji Dializ oraz Klinik Otolaryngologii I Okulistyki oraz powierzchni obsługi pacjenta w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP)” Inwestycja polega na przebudowie części obszaru szpitala pediatrycznego (budynek B) znajdującego się na poziomie 0. W wyniku inwestycji planowane jest utworzenie nowoczesnego kompleksu składającego się z Oddziału Intensywnej Terapii, Ośrodka ECMO (błonowe pozaustrojowe wspomaganie życia) oraz nowoczesnej Sali Wybudzeń. Ponadto, przebudowana zostanie powierzchnia na potrzeby Zakładu Diagnostyki Obrazowej, Stacji Dializ, Kliniki Otolaryngologii i Okulistyki oraz powierzchnia ogólnodostępna dla pacjentów, tj. m.in. hol główny z punktem informacyjnym, rejestracją oraz obszarem pełniącym rolę poczekalni dla nieletnich pacjentów i ich opiekunów. Dodatkowo utworzona zostanie Pracownia Endoskopowa na potrzeby SOR. W ramach inwestycji przewidziano przeprowadzenie kompleksowych prac budowlanych, w tym wykonanie niezbędnych instalacji oraz prac wykończeniowych na przebudowanym obszarze. Zamówienie obejmuje również zakup niezbędnego wyposażenia, w tym wyposażenia medycznego, niemedycznego, administracyjno-biurowego oraz socjalno-bytowego na stałe zamontowanego w projekcie.
Interne KennungRoboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie kompleksu Intensywnej Terapii w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi”
404290-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Έργα
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόSZP.281.1.2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΈργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 71000000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης, 33100000 Ιατρικές συσκευές
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
404290-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifierSZP.281.1.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0001
404290-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Radovi
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaSZP.281.1.2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRadovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45000000 Građevinski radovi
Dodatna klasifikacija (cpv): 71000000 Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcije usluge, 33100000 Medicinske naprave
5. Grupa
GrupaLOT-0001
404290-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Lavori
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoSZP.281.1.2026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoLavori
Classificazione principale (cpv): 45000000 Lavori di costruzione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 71000000 Servizi architettonici, di costruzione, ingegneria e ispezione, 33100000 Apparecchiature mediche
5. Lotto
LottoLOT-0001
404290-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Darbai
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusSZP.281.1.2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasDarbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45000000 Statybos darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 71000000 Architektūros, statybų, inžinerijos ir inspektavimo paslaugos, 33100000 Medicinos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
404290-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Būvdarbi
Iekšējais identifikatorsSZP.281.1.2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi
Papildu klasifikācija (cpv): 71000000 Arhitektūras, būvniecības, inženiertehniskie un pārbaudes pakalpojumi, 33100000 Medicīniskās ierīces
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: SZP.281.1.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
404290-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareSZP.281.1.2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001