2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa środków czystości oraz artykułów gospodarczych dla Jednostek Gminy Stalowa Wola w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sprzedaż i dostawę własnym transportem do siedziby każdej z Jednostek na rzecz, których zamówienie jest wykonywane tj. dla: 1) Żłobka Miejskiego w Stalowej Woli, Aleje Jana Pawła II 5a, 37-450 Stalowa Wola; 2) Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli, ul. Poniatowskiego 55A, 37-450 Stalowa Wola; 3) Żłobka Miejskiego Nr 3 w Stalowej Woli, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1, 37-450 Stalowa Wola; 4) Przedszkola Nr 1 w Stalowej Woli, ul. Niezłomnych 2, 37-450 Stalowa Wola; 5) Przedszkola Nr 2 im. Jana Brzechwy w Stalowej Woli, ul. Skoczyńskiego 5, 37-450 Stalowa Wola; 6) Przedszkola Nr 3 w Stalowej Woli, ul. Poniatowskiego 57, 37-450 Stalowa Wola; 7) Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli, ul. Wańkowicza 72/1, 37-450 Stalowa Wola; 8) Przedszkola Nr 5 im. Juliana Tuwima w Stalowej Woli, ul. Mieszka I 5, 37-450 Stalowa Wola; 9) Przedszkola Nr 6 w Stalowej Woli, ul. Partyzantów 10, 37-450 Stalowa Wola; 10) Przedszkola Nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli, ul. Popiełuszki 29a, 37-450 Stalowa Wola; 11) Przedszkola Nr 9 w Stalowej Woli, ul. Okulickiego 20, 37-450 Stalowa Wola; 12) Przedszkola Nr 10 im. Marii Kownackiej w Stalowej Woli, Aleje Jana Pawła II 11, 37-450 Stalowa Wola; 13) Przedszkola Nr 11 w Stalowej Woli, Aleje Jana Pawła II 6, 37-450 Stalowa Wola; 14) Przedszkola Integracyjnego Nr 12 im. Jana Christiana Andersena w Stalowej Woli, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1, 37-450 Stalowa Wola; 15) Przedszkola Nr 15 w Stalowej Woli, ul. Obr. Westerplatte 1, 37-450 Stalowa Wola; 16) Przedszkola Nr 18 im. Marii Montessori w Stalowej Woli, ul. Poniatowskiego 33, 37-450 Stalowa Wola; 17) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli, ul. Dmowskiego 9, 37-450 Stalowa Wola; 18) Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego Nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, ul. Mickiewicza 15, 37-450 Stalowa Wola; 19) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Stalowej Woli, ul. Wyszyńskiego 14, 37-450 Stalowa Wola; 20) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Stalowej Woli, ul. Niezłomnych 1, 37-450 Stalowa Wola; 21) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli, ul. Energetyków 18, 37-450 Stalowa Wola; 22) Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli, ul. Okulickiego 14, 37-450 Stalowa Wola; 23) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli, ul. Rozwadowska 10, 37-464 Stalowa Wola; 24) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli, ul. Wojska Polskiego 9, 37-450 Stalowa Wola; 25) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, ul. Poniatowskiego 55, 37-450 Stalowa Wola; 26) Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Wojska Polskiego 9, 37-450 Stalowa Wola; 27) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, ul. Dmowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola; 28) Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Stalowej Woli, ul. Popiełuszki 29, 37-450 Stalowa Wola; 29) Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Stalowej Woli, ul. Wańkowicza 72/2, 37-450 Stalowa Wola; 30) Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli, Aleje Jana Pawła II 10, 37-450 Stalowa Wola; 31) Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych, Aleje Jana Pawła II 25a, 37-450 Stalowa Wola, środków czystości zgodnie z zapotrzebowaniem ilościowo – jakościowym zawartym w Załączniku nr 2 do niniejszej SWZ - Formularzu rzeczowo – cenowym. 2. Centralny Zamawiający zastrzega, że przedstawione w Formularzu rzeczowo-cenowym ilości zamawianych środków czystości są wielkościami orientacyjnymi – szacunkowymi i mogą ulec zmianie tzn. zmniejszeniu lub zwiększeniu w trakcie realizacji zamówienia. Dopuszcza się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości zamawianych środków czystości, wskazanych w Formularzu rzeczowo-cenowym, bez prawa roszczeń ze strony Wykonawcy co do zakresu ilościowego realizowanego zamówienia. Jednostkom przysługuje prawo zamówienia wszelkich wymienionych środków czystości w Formularzu rzeczowo- cenowym nawet w przypadku wskazania dla danej Jednostki w pozycji ilościowej „0” lub żadnego wskazania po cenach jednostkowych w nim określonych. Centralny Zamawiający gwarantuje, że w okresie obowiązywania umowy zrealizuje dostawy środków czystości o wartości nie mniejszej niż 40% wartości zamówienia ustalonej na podstawie Formularza rzeczowo-cenowego i cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę. 3. Dostawa środków czystości następować będzie na podstawie zamówień składanych Wykonawcy przez poszczególne Jednostki za pośrednictwem poczty elektronicznej - e-mailem lub telefonicznie przez osoby upoważnione z danej jednostki (np. intendent, pracownik administracyjny, kierownik). W zamówieniu Jednostka przekaże rodzaj i ilość zamawianych środków czystości jaka ma być dostarczona. Koszt dostarczenia musi być uwzględniony przez Wykonawcę w cenach jednostkowych środków czystości tj. Wykonawcy nie przysługuje odrębne wynagrodzenie z tytułu ich dostarczenia. 4. Wykonawca zrealizuje dostawy niezależnie od wartości poszczególnego zamówienia do siedziby poszczególnych Jednostek własnym transportem, na własny koszt. Dostawa obejmuje rozładunek oraz wniesienie środków czystości do miejsca wskazanego przez osobę upoważnioną z danej Jednostki. Dostawy będą realizowane do ok. 32 budynków, w których zlokalizowane są siedziby Jednostek. Budynki rozmieszczone są na terenie całego miasta Stalowa Wola. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający nie określa wymagań związanych z zatrudnianiem osób przez Wykonawca stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: ZP-III.261.3.2026.KA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Centralny Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, wyznacza termin składania ofert w niniejszym przetargu nieograniczonym w wymiarze 15 dni, mając na uwadze charakter oraz specyfikę przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa środków czystości oraz artykułów gospodarczych, tj. produktów powszechnie dostępnych na rynku, niewymagających indywidualnego projektowania, skomplikowanej analizy technicznej ani szczególnego przygotowania oferty. Przygotowanie oferty polega w szczególności podaniu cen jednostkowych oraz na wskazaniu wybranego asortymentu, co nie wymaga od potencjalnych Wykonawców zaangażowania dużych zasobów. Ponadto zamówienie jest skierowane do szerokiego kręgu Wykonawców działających na rynku dostaw środków czystości, którzy posiadają gotowe oferty handlowe oraz doświadczenie w realizacji zamówień publicznych tego rodzaju. Skrócony termin składania ofert nie ogranicza konkurencji ani nie narusza zasady równego traktowania Wykonawców. Środki czystości stanowią asortyment niezbędny do zapewnienia bieżącego funkcjonowania Jednostek organizacyjnych Gminy Stalowa Woal, w tym utrzymania właściwego poziomu higieny i porządku. Skrócenie terminu składania ofert umożliwia sprawniejsze zawarcie umowy i ogranicza ryzyko przerwy w dostawach, co leży w interesie publicznym. Centralny Zamawiający informuje, że uprzednio były prowadzone dwa postępowania w trybie podstawowym, obejmujące tożsamy przedmiot zamówienia na niezmienionych warunkach. Dokumentacja postępowań była publicznie dostępna, a rynek Wykonawców miał możliwość zapoznania się z zakresem, warunkami oraz asortymentem objętym zamówieniem. W konsekwencji potencjalni Wykonawcy dysponują już wiedzą niezbędną do przygotowania ofert, co dodatkowo uzasadnia wyznaczenie krótszego terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu. Wobec powyższego skrócenie terminu składania ofert nie prowadzi do uprzywilejowania żadnego z Wykonawców ani nie ogranicza dostępu do zamówienia, a jednocześnie pozwala Centralnemu Zamawiającemu na terminowe i efektywne udzielenie zamówienia zgodnie z zasadami określonymi w ustawie Pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postepowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych tj. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), zwanej w dalszej treści ustawą Pzp., o wartości szacunkowej powyżej progów ustalonych na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy Pzp., tj. o wartości zamówienia przekraczającej wyrażonej w złotych równowartość kwoty 216 000 euro euro. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 1513 z późn. zm.). 3. Przy realizacji niniejszego postępowania przetargowego mają zastosowanie między innymi, następujące akty prawne: 1) Ustawa z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych tj. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 t.j. z późn. zm.); 2) Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452 z późn. zm.); 3) Obwieszczenie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 8 grudnia 2025 r. . w sprawie aktualnych progów unijnych określonych w dyrektywach Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE, 2014/25/UE i 2009/81/WE na lata 2026-2027, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów (M.P.2025. poz. 1247 z dnia 2025.12.12); 4) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 roku w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2439 z późn. zm.); 5) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie informacji o złożonych wnioskach o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofertach przekazywanej Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 2406 z późn. zm.); 6) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 roku w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415); 7) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 18 grudnia 2020 roku w sprawie protokołów postępowania oraz dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (Dz.U. z 2020 r. poz. 2434 z późn. zm.); 8) Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454 z późn. zm.) tekst jednolity; wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454 z późn. zm.); 9) Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U.2021 poz. 2458); 10) Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2025 r, poz. 1071 z późn. zm.); 11) Ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm.); 12) Rozporządzenie Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1 z dnia 2014.07.31) ze zmianami. Centralny Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Centralny Zamawiający nie przewiduje możliwość żądania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Rzeczone oświadczenie składa każdy z Wykonawców wraz z ofertą. Wykonawca/Podmiot udostępniający zasoby w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu może ograniczyć się do wypełnienia sekcji „α” w Części IV JEDZ: Kryteria kwalifikacji Centralny Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający wymagają dostawy środków czystości i artykułów gospodarczych, których realizacja u jednego dostawcy przyniesie korzyści ekonomiczne (im większa ilość dostawy tym większa szansa na uzyskanie niższej ceny). Jeden Wykonawca będzie miał najlepszą wiedzę dotyczącą całości zamówienia i zabezpieczy interesy Zamawiających przy realizacji zamówienia. Według Zamawiającego przedmiot zamówienia jest niepodzielny, a wymuszony i niecelowy podział na części zagrażałby właściwemu wykonaniu zamówienia. Jeden Wykonawca będzie miał najlepszą wiedzę dotyczącą całości zamówienia i zabezpieczy interesy Zamawiających przy realizacji zamówienia. Ponadto postępowanie prowadzone jest przez Centralnego Zamawiającego, którego zadaniem jest efektywne prowadzenie postępowań, które pozwolą na uzyskanie oszczędności w zawartych w ich konsekwencji umowach. Dlatego też, skoncentrowanie zamówień i tworzenie dużego zakresu zamówienia powinno skutkować obniżeniem cen. Podział zamówienia na części ma na celu przede wszystkim umożliwienie udziału w postępowaniu sektora MŚP, co w przypadku przedmiotowego zamówienia, ze względu na jego skalę, zostało zapewnione bez dokonania takiego podziału.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33760000 Toilettenpapier, Taschentücher, Handtücher und Servietten, 39832000 Geschirrspülmittel, 39831000 Waschmittel, 24950000 Chemische Sonderpräparate, 39700000 Haushaltsgeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sprzedaż i dostawę własnym transportem do siedziby każdej z Jednostek na rzecz, których zamówienie jest wykonywane tj. dla: 1) Żłobka Miejskiego w Stalowej Woli, Aleje Jana Pawła II 5a, 37-450 Stalowa Wola; 2) Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli, ul. Poniatowskiego 55A, 37-450 Stalowa Wola; 3) Żłobka Miejskiego Nr 3 w Stalowej Woli, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1, 37-450 Stalowa Wola; 4) Przedszkola Nr 1 w Stalowej Woli, ul. Niezłomnych 2, 37-450 Stalowa Wola; 5) Przedszkola Nr 2 im. Jana Brzechwy w Stalowej Woli, ul. Skoczyńskiego 5, 37-450 Stalowa Wola; 6) Przedszkola Nr 3 w Stalowej Woli, ul. Poniatowskiego 57, 37-450 Stalowa Wola; 7) Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli, ul. Wańkowicza 72/1, 37-450 Stalowa Wola; 8) Przedszkola Nr 5 im. Juliana Tuwima w Stalowej Woli, ul. Mieszka I 5, 37-450 Stalowa Wola; 9) Przedszkola Nr 6 w Stalowej Woli, ul. Partyzantów 10, 37-450 Stalowa Wola; 10) Przedszkola Nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli, ul. Popiełuszki 29a, 37-450 Stalowa Wola; 11) Przedszkola Nr 9 w Stalowej Woli, ul. Okulickiego 20, 37-450 Stalowa Wola; 12) Przedszkola Nr 10 im. Marii Kownackiej w Stalowej Woli, Aleje Jana Pawła II 11, 37-450 Stalowa Wola; 13) Przedszkola Nr 11 w Stalowej Woli, Aleje Jana Pawła II 6, 37-450 Stalowa Wola; 14) Przedszkola Integracyjnego Nr 12 im. Jana Christiana Andersena w Stalowej Woli, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1, 37-450 Stalowa Wola; 15) Przedszkola Nr 15 w Stalowej Woli, ul. Obr. Westerplatte 1, 37-450 Stalowa Wola; 16) Przedszkola Nr 18 im. Marii Montessori w Stalowej Woli, ul. Poniatowskiego 33, 37-450 Stalowa Wola; 17) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli, ul. Dmowskiego 9, 37-450 Stalowa Wola; 18) Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego Nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, ul. Mickiewicza 15, 37-450 Stalowa Wola; 19) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Stalowej Woli, ul. Wyszyńskiego 14, 37-450 Stalowa Wola; 20) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Stalowej Woli, ul. Niezłomnych 1, 37-450 Stalowa Wola; 21) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli, ul. Energetyków 18, 37-450 Stalowa Wola; 22) Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli, ul. Okulickiego 14, 37-450 Stalowa Wola; 23) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli, ul. Rozwadowska 10, 37-464 Stalowa Wola; 24) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli, ul. Wojska Polskiego 9, 37-450 Stalowa Wola; 25) Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, ul. Poniatowskiego 55, 37-450 Stalowa Wola; 26) Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Wojska Polskiego 9, 37-450 Stalowa Wola; 27) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, ul. Dmowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola; 28) Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Stalowej Woli, ul. Popiełuszki 29, 37-450 Stalowa Wola; 29) Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Stalowej Woli, ul. Wańkowicza 72/2, 37-450 Stalowa Wola; 30) Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli, Aleje Jana Pawła II 10, 37-450 Stalowa Wola; 31) Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych, Aleje Jana Pawła II 25a, 37-450 Stalowa Wola, środków czystości zgodnie z zapotrzebowaniem ilościowo – jakościowym zawartym w Załączniku nr 2 do niniejszej SWZ - Formularzu rzeczowo – cenowym. 2. Centralny Zamawiający zastrzega, że przedstawione w Formularzu rzeczowo-cenowym ilości zamawianych środków czystości są wielkościami orientacyjnymi – szacunkowymi i mogą ulec zmianie tzn. zmniejszeniu lub zwiększeniu w trakcie realizacji zamówienia. Dopuszcza się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości zamawianych środków czystości, wskazanych w Formularzu rzeczowo-cenowym, bez prawa roszczeń ze strony Wykonawcy co do zakresu ilościowego realizowanego zamówienia. Jednostkom przysługuje prawo zamówienia wszelkich wymienionych środków czystości w Formularzu rzeczowo- cenowym nawet w przypadku wskazania dla danej Jednostki w pozycji ilościowej „0” lub żadnego wskazania po cenach jednostkowych w nim określonych. Centralny Zamawiający gwarantuje, że w okresie obowiązywania umowy zrealizuje dostawy środków czystości o wartości nie mniejszej niż 40% wartości zamówienia ustalonej na podstawie Formularza rzeczowo-cenowego i cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę. 3. Dostawa środków czystości następować będzie na podstawie zamówień składanych Wykonawcy przez poszczególne Jednostki za pośrednictwem poczty elektronicznej - e-mailem lub telefonicznie przez osoby upoważnione z danej jednostki (np. intendent, pracownik administracyjny, kierownik). W zamówieniu Jednostka przekaże rodzaj i ilość zamawianych środków czystości jaka ma być dostarczona. Koszt dostarczenia musi być uwzględniony przez Wykonawcę w cenach jednostkowych środków czystości tj. Wykonawcy nie przysługuje odrębne wynagrodzenie z tytułu ich dostarczenia. 4. Wykonawca zrealizuje dostawy niezależnie od wartości poszczególnego zamówienia do siedziby poszczególnych Jednostek własnym transportem, na własny koszt. Dostawa obejmuje rozładunek oraz wniesienie środków czystości do miejsca wskazanego przez osobę upoważnioną z danej Jednostki. Dostawy będą realizowane do ok. 32 budynków, w których zlokalizowane są siedziby Jednostek. Budynki rozmieszczone są na terenie całego miasta Stalowa Wola.