404892-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Udbud af energimærkning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af energimærkning
BeschreibungFavrskov Kommune udbyder rådgiverydelsen vedr. energimærkning og vurdering af restlevetid og reparationsudgifter af tekniske installationer i kommunens bygninger i Favrskov Kommune. Dokumenterne Ydelsesbeskrivelse til energimærkning og Ydelsesbeskrivelse vedr. vurdering af restlevetid og reparationsudgifter af tekniske installationer indeholder en nærmere beskrivelse af opgavens omfang, og opgavens karakter præciseres.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som offentligt udbud, jf. udbudslovens § 56, hvilket betyder, at enhver kan afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
5. Los
LosLOT-0000