404956-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medienspeicher- und -lesegeräte – Furnizare desktop, laptop, ochelari VR - proiect ”Sistem interdisciplinar integrat pentru implementarea activităților de dezvoltare durabilă din regiunea Nord-Est a României - SIDNER” - MySMIS 337821
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFurnizare desktop, laptop, ochelari VR - proiect ”Sistem interdisciplinar integrat pentru implementarea activităților de dezvoltare durabilă din regiunea Nord-Est a României - SIDNER” - MySMIS 337821
BeschreibungContract de furnizare desktop, laptop, ochelari VR conform caietului de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este: până în a 18-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informaţiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Dacă aceste termene vor fi zile nelucrătoare, autoritatea va răspunde în ultima zi lucrătoare înainte de termenul respectiv. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://e-licitatie.ro/pub).
Interne KennungNr. SIDNER 191 /03.06.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelLot 1 – Desktop 1
BeschreibungObiectul contractului îl constituie furnizare desktop 1 conform detaliilor din Caietului de sarcini care face parte integrantă din prezenta documentaţie de atribuire
Interne Kennung1
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
LosLOT-0002
TitelLot 2 – Desktop 2
BeschreibungObiectul contractului îl constituie furnizare desktop 2 conform detaliilor din Caietului de sarcini care face parte integrantă din prezenta documentaţie de atribuire
Interne Kennung2
LosLOT-0003
TitelLot 3 - Laptop
BeschreibungObiectul contractului îl constituie furnizare Laptop-uri conform detaliilor din Caietului de sarcini care face parte integrantă din prezenta documentaţie de atribuire
Interne Kennung3
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
LosLOT-0004
TitelLot 4 de produse – Ochelari VR
BeschreibungObiectul contractului îl constituie furnizarea de Ochelari VR în baza Caietului de sarcini care face parte integrantă din prezenta documentaţie de atribuire
Interne Kennung4
Haupteinstufung (cpv): 30237200 Computerzubehör
404956-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόNr. SIDNER 191 /03.06.2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30233000 Μονάδες αποθήκευσης και ανάγνωσης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςLot 1 – Desktop 1
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30213300 Επιτραπέζιοι ηλεκτρονικοί υπολογιστές
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςLot 2 – Desktop 2
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
ΠαρτίδαLOT-0003
ΤίτλοςLot 3 - Laptop
Εσωτερικό αναγνωριστικό3
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30213100 Φορητοί επιτραπέζιοι μικροϋπολογιστές
ΠαρτίδαLOT-0004
ΤίτλοςLot 4 de produse – Ochelari VR
Εσωτερικό αναγνωριστικό4
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30237200 Εξαρτήματα ηλεκτρονικών υπολογιστών
404956-2026 - Licitación
Rumanía – Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura – Furnizare desktop, laptop, ochelari VR - proiect ”Sistem interdisciplinar integrat pentru implementarea activităților de dezvoltare durabilă din regiunea Nord-Est a României - SIDNER” - MySMIS 337821
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoNr. SIDNER 191 /03.06.2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 30233000 Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloLot 1 – Desktop 1
Identificador interno1
Clasificación principal (cpv): 30213300 Ordenadores de mesa
LoteLOT-0002
TítuloLot 2 – Desktop 2
Identificador interno2
LoteLOT-0003
TítuloLot 3 - Laptop
Identificador interno3
Clasificación principal (cpv): 30213100 Ordenadores portátiles
LoteLOT-0004
TítuloLot 4 de produse – Ochelari VR
Identificador interno4
Clasificación principal (cpv): 30237200 Accesorios informáticos
404956-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 30233000 Salvestuskandjad ja lugemisseadmed
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriLot 1 – Desktop 1
Sisemine tunnus1
Peamine liigitus (cpv): 30213300 Lauaarvutid
OsaLOT-0002
PealkiriLot 2 – Desktop 2
Sisemine tunnus2
OsaLOT-0003
PealkiriLot 3 - Laptop
Sisemine tunnus3
Peamine liigitus (cpv): 30213100 Kaasaskantavad arvutid
OsaLOT-0004
PealkiriLot 4 de produse – Ochelari VR
Sisemine tunnus4
Peamine liigitus (cpv): 30237200 Arvutimanused
404956-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 30233000 Muistivälineet ja lukulaitteet
Ilmoituksen nimiLot 1 – Desktop 1
Sisäinen tunniste1
Pääasiallinen luokitus (cpv): 30213300 Pöytätietokone
Ilmoituksen nimiLot 2 – Desktop 2
Sisäinen tunniste2
Ilmoituksen nimiLot 3 - Laptop
Sisäinen tunniste3
Pääasiallinen luokitus (cpv): 30213100 Kannettavat tietokoneet
Ilmoituksen nimiLot 4 de produse – Ochelari VR
Sisäinen tunniste4
Pääasiallinen luokitus (cpv): 30237200 Tietokoneiden lisävarusteet
404956-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interneNr. SIDNER 191 /03.06.2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 30233000 Unités de mémoire et de lecture
5. Lot
LotLOT-0001
TitreLot 1 – Desktop 1
Identifiant interne1
Nomenclature principale (cpv): 30213300 Ordinateur de bureau
LotLOT-0002
TitreLot 2 – Desktop 2
Identifiant interne2
LotLOT-0003
TitreLot 3 - Laptop
Identifiant interne3
Nomenclature principale (cpv): 30213100 Ordinateurs portables
LotLOT-0004
TitreLot 4 de produse – Ochelari VR
Identifiant interne4
Nomenclature principale (cpv): 30237200 Accessoires informatiques
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 30233000 Media storage and reader devices
An áit feidhmíochta
Foroinn tíre (NUTS): Iaşi (RO213)
Tír: An Rómáin
Eolas breise: Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iaşi, Corp A, Bulevardul Carol I, Nr. 11, cod 700506, Iași, RO-700506, România
Luach
404956-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Uređaji za pohranjivanje i čitanje medija – Furnizare desktop, laptop, ochelari VR - proiect ”Sistem interdisciplinar integrat pentru implementarea activităților de dezvoltare durabilă din regiunea Nord-Est a României - SIDNER” - MySMIS 337821
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaNr. SIDNER 191 /03.06.2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 30233000 Uređaji za pohranjivanje i čitanje medija
5. Grupa
GrupaLOT-0001
NaslovLot 1 – Desktop 1
Interna identifikacijska oznaka1
Glavna klasifikacija (cpv): 30213300 Stolno računalo
GrupaLOT-0002
NaslovLot 2 – Desktop 2
Interna identifikacijska oznaka2
GrupaLOT-0003
NaslovLot 3 - Laptop
Interna identifikacijska oznaka3
Glavna klasifikacija (cpv): 30213100 Prenosiva računala
GrupaLOT-0004
NaslovLot 4 de produse – Ochelari VR
Interna identifikacijska oznaka4
Glavna klasifikacija (cpv): 30237200 Pribor za računala
404956-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 30233000 Médiatároló és -olvasó eszközök
5. Rész
RészLOT-0001
CímLot 1 – Desktop 1
Belső azonosító1
Fő osztályozás (cpv): 30213300 Asztali számítógépek
RészLOT-0002
CímLot 2 – Desktop 2
Belső azonosító2
RészLOT-0003
CímLot 3 - Laptop
Belső azonosító3
Fő osztályozás (cpv): 30213100 Hordozható számítógépek
RészLOT-0004
CímLot 4 de produse – Ochelari VR
Belső azonosító4
Fő osztályozás (cpv): 30237200 Számítógépes tartozékok
404956-2026 - Gara
Romania – Dispositivi di stoccaggio e lettura di dati – Furnizare desktop, laptop, ochelari VR - proiect ”Sistem interdisciplinar integrat pentru implementarea activităților de dezvoltare durabilă din regiunea Nord-Est a României - SIDNER” - MySMIS 337821
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 30233000 Dispositivi di stoccaggio e lettura di dati
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloLot 1 – Desktop 1
Identificativo interno1
Classificazione principale (cpv): 30213300 Computer modello desktop
LottoLOT-0002
TitoloLot 2 – Desktop 2
Identificativo interno2
LottoLOT-0003
TitoloLot 3 - Laptop
Identificativo interno3
Classificazione principale (cpv): 30213100 Computer portatili
LottoLOT-0004
TitoloLot 4 de produse – Ochelari VR
Identificativo interno4
Classificazione principale (cpv): 30237200 Accessori per computer
404956-2026 - Konkursas
Rumunija – Informacijos laikmenų saugojimo ir skaitymo įtaisai – Furnizare desktop, laptop, ochelari VR - proiect ”Sistem interdisciplinar integrat pentru implementarea activităților de dezvoltare durabilă din regiunea Nord-Est a României - SIDNER” - MySMIS 337821
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusNr. SIDNER 191 /03.06.2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 30233000 Informacijos laikmenų saugojimo ir skaitymo įtaisai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
PavadinimasLot 1 – Desktop 1
Vidaus identifikatorius1
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 30213300 Staliniai kompiuteriai
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasLot 2 – Desktop 2
Vidaus identifikatorius2
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasLot 3 - Laptop
Vidaus identifikatorius3
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 30213100 Nešiojamieji kompiuteriai
Pirkimo dalisLOT-0004
Vidaus identifikatorius4
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 30237200 Kompiuterio priedai
404956-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikatorsNr. SIDNER 191 /03.06.2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30233000 Atmiņas ierīces un lasītāji
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsLot 1 – Desktop 1
Iekšējais identifikators1
Galvenā klasifikācija (cpv): 30213300 Galddators
DaļaLOT-0002
NosaukumsLot 2 – Desktop 2
Iekšējais identifikators2
DaļaLOT-0003
NosaukumsLot 3 - Laptop
Iekšējais identifikators3
Galvenā klasifikācija (cpv): 30213100 Portatīvie datori
DaļaLOT-0004
NosaukumsLot 4 de produse – Ochelari VR
Iekšējais identifikators4
Galvenā klasifikācija (cpv): 30237200 Datoru piederumi
404956-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internNr. SIDNER 191 /03.06.2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30233000 Mezzi ta' ħżin u qari ta' midja
5. Lott
LottLOT-0001
TitluLot 1 – Desktop 1
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30213300 Kompjuter desktop
LottLOT-0002
TitluLot 2 – Desktop 2
Identifikatur intern2
LottLOT-0003
TitluLot 3 - Laptop
Identifikatur intern3
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30213100 Kompjuters portabbli
LottLOT-0004
TitluLot 4 de produse – Ochelari VR
Identifikatur intern4
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30237200 Aċċessorji tal-kompjuter
404956-2026 - Concurso
Roménia – Dispositivos de armazenagem e leitura de conteúdos digitais – Furnizare desktop, laptop, ochelari VR - proiect ”Sistem interdisciplinar integrat pentru implementarea activităților de dezvoltare durabilă din regiunea Nord-Est a României - SIDNER” - MySMIS 337821
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 30233000 Dispositivos de armazenagem e leitura de conteúdos digitais
Classificação principal (cpv): 30213300 Computadores de secretária (desktop computers)
Classificação principal (cpv): 30213100 Computadores portáteis
Classificação principal (cpv): 30237200 Acessórios para computadores
404956-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 30233000 Dispozitive de stocare şi citire
Identificator intern1
Clasificarea principală (cpv): 30213300 Computer de birou
Identificator intern2
Identificator intern3
Clasificarea principală (cpv): 30213100 Computere portabile
Identificator intern4
Clasificarea principală (cpv): 30237200 Accesorii pentru computere
404956-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátorNr. SIDNER 191 /03.06.2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 30233000 Archivačné a čítacie zariadenia
5. Časť
ČasťLOT-0001
NázovLot 1 – Desktop 1
Interný identifikátor1
Hlavná klasifikácia (cpv): 30213300 Stolový počítač
ČasťLOT-0002
NázovLot 2 – Desktop 2
Interný identifikátor2
ČasťLOT-0003
NázovLot 3 - Laptop
Interný identifikátor3
Hlavná klasifikácia (cpv): 30213100 Prenosné počítače
ČasťLOT-0004
NázovLot 4 de produse – Ochelari VR
Interný identifikátor4
Hlavná klasifikácia (cpv): 30237200 Príslušenstvo počítačov
404956-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30233000 Pomnilni mediji in čitalniki
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30213300 Namizni računalnik
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
SklopLOT-0003
Notranji identifikator3
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30213100 Prenosni računalniki
SklopLOT-0004
Notranji identifikator4
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30237200 Pribor za računalnike