405002-2026 - Wettbewerb
Schweden – Fischereifahrzeuge – Storleksselekterande trållyft för nordhavsräka - Kust
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Storleksselekterande trållyft för nordhavsräka - Kust
Beschreibung: Försöksfisket syftar till att studera och vetenskapligt utvärdera storlekselektionen av nordhavsräka med avseende på en ny design av själva trålkroppen jämfört med en traditionell design. Kostnader för modifieringar och montering av experimenttrålar och lyft hanteras av SLU direkt mot leverantör (vadbinderi) efter överenskommelse mellan parterna
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34513100 Fischereifahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133903:Lot:1