2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale af grov arbejdsbeklædning og sko
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på: Arbejdsbeklædning og arbejdssko til ansatte på skoler under U/NORD. Desuden skal leverandør 2 gange årligt, stille op på minimum 3 skoler hvor elever vil komme forbi for at prøve og købe arbejdstøj på aftalelignende vilkår, hvor eleven skal faktureres individuelt uden om skolen og derfor indgår dette mersalg ikke rammeaftalens værdi. Aftalen skal indgås med en leverandør som har forståelse for de lokale behov U/NORD´s skoler har. Rammeaftalen har en løbetid på 2 år med mulighed for forlængelse af 2x12 måneder.
Vorherige Bekanntmachung: 223180-2026
Interne Kennung: 677629
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18130000 Spezial-Arbeitskleidung, 18140000 Zubehör für Arbeitskleidung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: mulighed for at forlænge aftalen 2 X 12 måneder