405533-2025 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa i wdrożenie platformy planowania przestrzennego i udostępniania zasobów informacji sektora publicznego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i wdrożenie platformy planowania przestrzennego i udostępniania zasobów informacji sektora publicznego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zadanie pn. dostawa i wdrożenie platformy planowania przestrzennego i udostępniania zasobów informacji sektora publicznego, które jest realizowane na potrzeby projektu „Elektroniczne Usługi publiczne i dostęp do informacji przestrzennej dla mieszkańców subregionu bialskiego województwa lubelskiego, który jest realizowany przez partnerów realizujących projekt: Gminę Ulan-Majorat – lidera, Gminę Komarówka Podlaska, Gminę Wohyń, Gminę Wola Uhruska, Gminę Wyryki. Zamawiający: Działający wspólnie na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), oraz w oparciu o umowę o partnerstwie w celu wspólnej realizacji projektu zawartą dnia 20.06.2023 r., pomiędzy Gminą Ulan-Majorat, a gminami: Gminą Komarówka Podlaska, Gminą Wohyń, Gminą Wola Uhruska, Gminą Wyryki, w zakresie przygotowania i przeprowadzenia procedury przetargowej w ramach projektu „Elektroniczne usługi publiczne i dostęp do informacji przestrzennej dla mieszkańców subregionu bialskiego województwa lubelskiego”, Zamawiający: 1) Gminą Ulan-Majorat, Ulan-Majorat 57 21-307 Ulan-Majorat NIP: 538 185 06 13 2) Gminą Komarówka Podlaska, ul. Krótka 7 21-311 Komarówka Podlaska NIP: 538 185 02 34 3) Gminą Wohyń, ul. Radzyńska 4, 21-310 Wohyń NIP: 538 184 97 45 4) Gminą Wola Uhruska, ul. Parkowa 5 22-230 Wola Uhruska NIP: 565 144 67 22 5) Gminą Wyryki, Wyryki – Połód 154, 22-205 Wyryki NIP: 565 144 55 91 1.2. Zamawiającym wyznaczonym do przeprowadzenia niniejszego postępowania w imieniu i na rzecz wskazanych w pkt. 1.1 SWZ Zamawiających jest: Gmina Ulan-Majorat Ulan-Majorat 57, 21-307 Ulan-Majorat NIP: 538-185-06-13, REGON: 030237747,
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji przedmiotu umowy (tj. osób skierowanych do wykonywania zamówienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę), których zakres został przez Zamawiającego określony w SWZ i którego wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). Za czynności, o których mowa powyżej, Zamawiający uzna wdrażanie systemów informatycznych (dotyczy osób na stanowiskach specjalistów ds. wdrożeń systemów informatycznych). Wykonawca lub podwykonawca zobowiązuje się, że osoba lub osoby wykonujące czynności w tym zakresie będą zatrudnione na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy Kodeks pracy. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy stanowiącym Załącznik Nr 2 do SWZ. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert (sposób składania ofert opisano w rozdziale 13 SWZ) odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako za- łączniki do jednego formularza). Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzy- stania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji po- łączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 11.14.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC:  parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD,  zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04,  zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon:  parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3,  przeglądarka Chrome 61 lub nowsza. 11.14.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 11.14.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. Szczegółowe informacje w zakresie wymagań technicznych opisano w rozdziale 11 SWZ. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 307 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (Zamawiający dopuszcza także format RAR). Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT) Zgodnie z art. 257 Pzp Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.3 SWZ
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48422000 Softwarepaketreihen, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72263000 Software-Implementierung, 72253200 Systemunterstützung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zadanie pn. dostawa i wdrożenie platformy planowania przestrzennego i udostępniania zasobów informacji sektora publicznego, które jest realizowane na potrzeby projektu „Elektroniczne Usługi publiczne i dostęp do informacji przestrzennej dla mieszkańców subregionu bialskiego województwa lubelskiego, który jest realizowany przez partnerów realizujących projekt: Gminę Ulan-Majorat – lidera, Gminę Komarówka Podlaska, Gminę Wohyń, Gminę Wola Uhruska, Gminę Wyryki. Zakres zamówienia obejmuje: 1) dostawę i wdrożenie platformy planowania przestrzennego i udostępniania zasobów informacji sektora publicznego, która możliwi co najmniej: a) prowadzenie procedur konsultacji aktów planowania przestrzennego przez Partnerów Projektu w formie elektronicznej, b) udostępnienia mieszkańcom elektronicznych usług publicznych, co najmniej: - zgłoszenie uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okresie jego wyłożenia do publicznego wglądu i w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu o wyłożeniu projektu planu, - zgłoszenie uwag do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego/planu ogólnego gminy w okresie jego wyłożenia do publicznego wglądu i w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu o wyłożeniu projektu studium/planu, - zgłoszenie wniosku do sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia planu, - zgłoszenie wniosku do sporządzanego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego/planu ogólnego gminy w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia studium/planu c) udostępniania zasobów informacji sektora publicznego zdigitalizowanych w ramach Projektu poprzez ich publikację na wspólnym portalu mapowym w oparciu o Oprogramowanie, które zostanie uruchomione w efekcie realizacji zamówienia d) Wykonawca udzieli licencji na dostarczane Oprogramowanie na zasadach wskazanych w Załączniku nr 2 do SWZ – projekt umowy. e) Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ.
Interne KennungRKS.271.4.2025