405690-2026 - Wettbewerb
Polen – Transport von Haushaltsabfällen – Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Oława – 3 części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Oława – 3 części
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Oława oraz ich przekazywanie do zagospodarowania do „Zakładu Gospodarowania Odpadami Gać” Sp. z o.o. z siedzibą w Gaci, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym przepisami prawa miejscowego – w brzmieniu aktualnym na dzień realizacji zamówienia. 2. Rodzaje odpadów, które są objęte przedmiotem zamówienia: 1) papier (15 01 01, 20 01 01); 2) szkło (15 01 07, 20 01 02); 3) metale i tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe (15 01 06, 15 01 04, 15 01 02, 20 01 39); 4) odpady komunalne ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08, 20 01 38, 15 01 03, 20 01 38); 5) pozostałości z sortowania/niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01, 20 03 99, 20 02 03). 3. Zamówienie zostało podzielone na 3 części, z której każda stanowi odrębny teren złożony z miejscowości wchodzących w skład Gminy Oława, to jest: 1) Część 1: Bystrzyca, Janików, Stary Górnik, Stary Otok, Ścinawa, Ścinawa Polska, Godzikowice, Gać, Chwalibożyce, Jankowice Małe, Psary, Maszków – liczba mieszkańców wg deklaracji – 5 305. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 1 781) 2) Cześć 2: Marcinkowice, Jankowice, Siedlce, Zakrzów, Lizawice, Stanowice, Sobocisko, Zabardowice, Miłonów, Marszowice, Jaczkowice; – liczba mieszkańców wg deklaracji (stan na dzień 30.09.2025 – 6 370. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 2 168). 3) Część 3: Niemil, Oleśnica Mała, Owczary, Osiek, Gaj Oławski, Godzinowice, Niwnik, Bolechów, Jakubowice, Drzemlikowice, Siecieborowice. – liczba mieszkańców wg deklaracji (stan na dzień 30.09.2025 – 2 449. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 808). 4. System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. 5. Nieruchomości na terenie Gminy Oława wyposażone są przez właścicieli nieruchomości w pojemniki (określone przez europejską normę PNEN 840, która obejmuje wymogi techniczne, konstrukcyjne i bezpieczeństwa) o odpowiedniej kolorystyce oznaczone odpowiednim napisem. Właściciele nieruchomości zapewniają pojemniki we własnym zakresie. 6. Właściciel nieruchomości wystawia pojemnik oraz worki przed nieruchomość w miejscu łatwo dostępnym dla samochodu typu śmieciarka i samochodu przystosowanego do odbioru odpadów segregowanych. Jeżeli nieruchomość wyposażona jest w boks, w którym znajdują się pojemniki, Wykonawca z tego miejsca odbiera odpady i odstawia pojemnik na miejsce po jego opróżnieniu. W przypadku, gdy Wykonawca odbiera odpady z pojemnika wystawionego przed nieruchomością, zobowiązany jest odstawić go w miejsce, które nie będzie utrudniało wjazdu lub wejścia na nieruchomość celem uniknięcia ewentualnych kolizji drogowych bądź zastawiania chodnika. 7. Do podstawowych obowiązków Wykonawcy w szczególności należy: 1) odbiór i transport z nieruchomości zamieszkałych odpadów komunalnych objętych przedmiotem zamówienia z pojemników i worków na odpady komunalne, o pojemności określonej w obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Oława oraz Uchwale w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Oława, z uwzględnieniem aktualnej częstotliwości odbioru odpadów – aktualnym harmonogramem dostępnym na stronie Zamawiającego www.bip.gminaolawa.pl, 2) wyposażenie zgłoszonych przez Zamawiającego nieruchomości zamieszkałych w worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych frakcji tworzywa sztuczne i metale. Worki muszą być oznaczone napisem” Metale i tworzywa sztuczne”, koloru żółtego o pojemności 120 litrów, oznaczone logo firmy odbierającej odpady lub jego pełną nazwą. 3) Po zapełnieniu w/w pojemników dopuszcza się zbieranie odpadów w workach o pojemności 120 litrów tej samej frakcji jako dostawka (zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Oława). Właściciel nieruchomości zaopatruje się we własnym zakresie w worki, oprócz worka żółtego (metale i tworzywa sztuczne), w który zaopatrzy właściciela nieruchomości Wykonawca. 4) Na potrzeby kalkulacji ceny ofertowej należy przyjąć, że Wykonawca w okresie realizacji zamówienia będzie zobowiązany do nabycia 303 000 szt. worków i wyposażenia w nie nieruchomości, z których odbierane są odpady, które będzie wskazywał Zamawiający. Worki, które nie zostaną wykorzystane Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu obowiązywania umowy. Przekazanie worków nastąpi w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelOkręg 1
BeschreibungGospodarowania Odpadami Gać” Sp. z o.o. z siedzibą w Gaci, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym przepisami prawa miejscowego – w brzmieniu aktualnym na dzień realizacji zamówienia. Rodzaje odpadów, które są objęte przedmiotem zamówienia: 1) papier (15 01 01, 20 01 01); 2) szkło (15 01 07, 20 01 02); 3) metale i tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe (15 01 06, 15 01 04, 15 01 02, 20 01 39); 4) odpady komunalne ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08, 20 01 38, 15 01 03, 20 01 38); 5) pozostałości z sortowania/niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01, 20 03 99, 20 02 03). Zamówienie zostało podzielone na 3 części, z której każda stanowi odrębny teren złożony z miejscowości wchodzących w skład Gminy Oława, to jest: 1) Część nr 1 – Okręg 1: Bystrzyca, Janików, Stary Górnik, Stary Otok, Ścinawa, Ścinawa Polska, Godzikowice, Gać, Chwalibożyce, Jankowice Małe, Psary, Maszków – liczba mieszkańców wg deklaracji – 5 305. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 1 781) 2) Cześć nr 2 – Okręg 2: Marcinkowice, Jankowice, Siedlce, Zakrzów, Lizawice, Stanowice, Sobocisko, Zabardowice, Miłonów, Marszowice, Jaczkowice; – liczba mieszkańców wg deklaracji (stan na dzień 30.09.2025 – 6 370. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 2 168). 3) Część nr 3 – Okręg 3: Niemil, Oleśnica Mała, Owczary, Osiek, Gaj Oławski, Godzinowice, Niwnik, Bolechów, Jakubowice, Drzemlikowice, Siecieborowice. – liczba mieszkańców wg deklaracji (stan na dzień 30.09.2025 – 2 449. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 808).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji i wznowień.
LosLOT-0002
TitelOkręg 2
LosLOT-0003
TitelOkręg 3
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Oława oraz ich przekazywanie do zagospodarowania do „Zakładu Gospodarowania Odpadami Gać” Sp. z o.o. z siedzibą w Gaci, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym przepisami prawa miejscowego – w brzmieniu aktualnym na dzień realizacji zamówienia. Rodzaje odpadów, które są objęte przedmiotem zamówienia: 1) papier (15 01 01, 20 01 01); 2) szkło (15 01 07, 20 01 02); 3) metale i tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe (15 01 06, 15 01 04, 15 01 02, 20 01 39); 4) odpady komunalne ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08, 20 01 38, 15 01 03, 20 01 38); 5) pozostałości z sortowania/niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01, 20 03 99, 20 02 03). Zamówienie zostało podzielone na 3 części, z której każda stanowi odrębny teren złożony z miejscowości wchodzących w skład Gminy Oława, to jest: 1) Część nr 1 – Okręg 1: Bystrzyca, Janików, Stary Górnik, Stary Otok, Ścinawa, Ścinawa Polska, Godzikowice, Gać, Chwalibożyce, Jankowice Małe, Psary, Maszków – liczba mieszkańców wg deklaracji – 5 305. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 1 781) 2) Cześć nr 2 – Okręg 2: Marcinkowice, Jankowice, Siedlce, Zakrzów, Lizawice, Stanowice, Sobocisko, Zabardowice, Miłonów, Marszowice, Jaczkowice; – liczba mieszkańców wg deklaracji (stan na dzień 30.09.2025 – 6 370. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 2 168). 3) Część nr 3 – Okręg 3: Niemil, Oleśnica Mała, Owczary, Osiek, Gaj Oławski, Godzinowice, Niwnik, Bolechów, Jakubowice, Drzemlikowice, Siecieborowice. – liczba mieszkańców wg deklaracji (stan na dzień 30.09.2025 – 2 449. Liczba złożonych deklaracji stan na dzień 30.09.2025 r. – 808).