2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz dzieci z niepełnosprawnością do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w okresie od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu dzieci z niepełnosprawnością do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Usługa transportu dotyczy dowozu, który odbywa się z miejsca zamieszkania do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych i z powrotem. Szczegółowy opis przedmiotu zmówienia znajduje się w SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wstępne ogłoszenie informacyjne w celu skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1). 259663-2026 OJ S 74/2026 16/04/2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu dzieci z niepełnosprawnością do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Usługa transportu dotyczy dowozu, który odbywa się z miejsca zamieszkania do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych i z powrotem. Przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, do których dowożone są dzieci objęte niniejszym postępowaniem, funkcjonują w różnych terminach (okres feryjny i nieferyjny), co wiąże się z koniecznością dowozu dzieci w okresie obowiązywania niniejszego zamówienia w zmiennej ilości w zależności od rodzaju placówki, do której dowożone jest dziecko. W związku z tym Zamawiający wyodrębnia dwie stawki dowozu uczniów w następujący sposób: a) dowóz dzieci do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (okres nieferyjny) w okresie od dnia 1 września 2026 r., do dnia 25 czerwca 2027 r., czyli łącznie 188 dni, z pominięciem przerw świątecznych, ferii letnich i zimowych oraz innych przerw w pracy szkoły wynikających z organizacji roku szkolnego. b) za dowóz dzieci do przedszkoli (okres feryjny). W okresie od 1 września 2026 r., do 31 sierpnia 2027 r., czyli łącznie 65 dni, we wszystkie dni funkcjonowania przedszkoli a niefunkcjonowania szkół i placówek oświatowych tj.: - grudzień 2026 r. 5 dni (22-31, zimowa przerwa świąteczna); - luty 2027 r. 10 dni (15-28, ferie zimowe); - marzec 2027 r. 3 dni (25-30, wiosenna przerwa świąteczna); - czerwiec 2027 r. 3 dni (28-30, ferie letnie); - lipiec 2027 r. 22 dni (ferie letnie); - sierpień 2027 r. 22 dni (ferie letnie). Liczba dowożonych dzieci: Do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (okres nieferyjny) - na dzień sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia w roku szkolnym 2025/2026 wynosi 57 dzieci. Planowana liczba dzieci dowożonych na rok 2026/2027 może wzrosnąć o 10% (wykaz placówek w załączniku nr 11). Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia liczby dzieci oraz zwiększenia lub zmiany liczby placówek w sytuacji, gdy rodzic zmieni placówkę lub wpłynie nowy wniosek o zapewnienie dowozu dziecka z niepełnosprawnością do przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej. Średnia długość tras „ładownych” w ciągu dnia wynosi: ok. 1200 km. Średnia długość tras „ładownych” w ciągu dnia może ulec zwiększeniu maksymalnie o 10%. Do przedszkoli (okres feryjny) - na dzień sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia w roku szkolnym 2025/2026 wynosi 2 dzieci. Planowana liczba dzieci na rok 2026/2027 może wzrosnąć o 200% (wykaz placówek stanowi załącznik nr 12). Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia liczby dzieci oraz zwiększenia lub zmiany liczby placówek w sytuacji, gdy rodzic zmieni placówkę lub wpłynie nowy wniosek o zapewnienie dowozu dziecka z niepełnosprawnością do przedszkola. Średnia długość tras „ładownych” w ciągu dnia wynosi: ok. 120 km. Średnia długość tras „ładownych” w ciągu dnia może ulec zwiększeniu maksymalnie o 100% Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji.
405760-2026 - Mise en concurrence
Pologne – Services spécialisés de transport routier de passagers – Dowóz dzieci z niepełnosprawnością do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w okresie od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r.
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Services
2. Procédure
Procédure
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréeoui
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 60130000 Services spécialisés de transport routier de passagers
5. Lot
LotLOT-0001
Options
Description des optionsZamawiający nie przewiduje opcji.
405760-2026 - Nadmetanje
Poljska – Usluge cestovnog putničkog prijevoza za posebne namjene – Dowóz dzieci z niepełnosprawnością do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w okresie od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r.
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Usluge
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanda
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 60130000 Usluge cestovnog putničkog prijevoza za posebne namjene
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Opcije
Opis opcijaZamawiający nie przewiduje opcji.
405760-2026 - Gara
Polonia – Servizi speciali di trasporto passeggeri su strada – Dowóz dzieci z niepełnosprawnością do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w okresie od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r.
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Servizi
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è accelerata
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 60130000 Servizi speciali di trasporto passeggeri su strada
5. Lotto
LottoLOT-0001
Opzioni
Descrizione delle opzioniZamawiający nie przewiduje opcji.
2. Procedūra
Procedūra
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 60130000 Īpaša nolūka pasažieru autopārvadājumu pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iespējas:
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 60130000 Servizzi ta' trasport b'għan speċjali tal-passiġġieri bit-triq
Post tal-prestazzjoni
Pajjiż: Il-Polonja
Ikun fejn ikun fil-pajjiż ikkonċernat
Informazzjoni addizzjonali: Gmina Dopiewo oraz Miasto Poznań
Informazzjoni ġenerali
405760-2026 - Konkurrensutsättning
Polen – Passagerartransport på väg för särskilda ändamål – Dowóz dzieci z niepełnosprawnością do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w okresie od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Optioner
Beskrivning av alternativenZamawiający nie przewiduje opcji.