2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania pn.: Adaptacja ruin zamku Dewinów-Bibersteinów-Promnitzów na „Centrum Kultury i Tradycji”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania pn.: Adaptacja ruin zamku Dewinów-Bibersteinów-Promnitzów na „Centrum Kultury i Tradycji”, na podstawie dokumentacji projektowej, opracowanej przez jednostki projektowe: 3MK Projekt Sp. z o.o. w Warszawie, Pracownia Projektowa Zuzanna Bujacz-Jaworska i Marcin Kwietowicz.
Vorherige Bekanntmachung: 316426-2026
Interne Kennung: WFZ.271.1.12.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, nie określa obowiązku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia w niniejszym postępowaniu. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 3.2. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 3.2.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowa 3.2.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 3.2.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 5. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 6. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 7. Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 9. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania pn.: Adaptacja ruin zamku Dewinów-Bibersteinów-Promnitzów na „Centrum Kultury i Tradycji”, na podstawie dokumentacji projektowej, opracowanej przez jednostki projektowe: 3MK Projekt Sp. z o.o. w Warszawie, Pracownia Projektowa Zuzanna Bujacz-Jaworska i Marcin Kwietowicz. 2. Zadanie realizowane będzie w zakresie podstawowym, jako sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania w zakresie podstawowym, określonym w § 1 ust. 2 umowy z wykonawcą robót (Z.1 w Harmonogramie rzeczowo-terminowo-finansowym). 3. Wykonawca zapewni sprawowanie nadzoru autorskiego we wszystkich branżach objętych dokumentacją projektową tj. architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną, elektryczną, telekomunikacyjną oraz drogową, zgodnie z warunkami wynikającymi z Projektu umowy – Załącznik Nr 1 do SWZ oraz zgodnie z treścią art. 20 ust. 1 pkt 4) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, w sposób uwzględniający treść umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą robót budowlanych oraz uwzględniający potrzebę rozwiązywania problemów związanych z dokumentacją projektową, o której mowa w pkt. 4.1 SWZ wynikłych podczas realizacji zadania, o którym mowa w pkt. 4.2 SWZ. 4. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w pkt. 4.1 – 4.3 SWZ został szczegółowo określony w Załączniku Nr 1 do SWZ – Projekt umowy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71520000 Bauaufsicht
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w całości lub w części z prawa opcji, tj. prawa do zlecenia Wykonawcy usługi: a) w zakresie objętym prawem opcji pierwszej, jako sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania w zakresie określonym w § 1 ust. 3 pkt 1) umowy z wykonawcą robót (Z.2 w Harmonogramie rzeczowo-terminowo-finansowym), b) w zakresie objętym prawem opcji drugiej, jako sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania w zakresie określonym odpowiednio w § 1 ust. 3 pkt 2) umowy z wykonawcą robót (Z.3 w Harmonogramie rzeczowo-terminowo-finansowym). w przypadku, gdy w terminie przewidzianym na skorzystanie z prawa opcji wystąpi potrzeba sprawowanie nadzoru autorskiego (tj. rozpoczęcie realizacji robót budowlanych objętych prawem opcji) oraz zapewnione zostaną źródła finansowania w tym zakresie. 2) Termin skorzystania z prawa opcji oraz wykonania zakresu ujętego w prawie opcji został określony w § 3 ust. 3 i 4 Projektu umowy – Załącznik Nr 1 do SWZ. 3) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystywanym prawem opcji. 5) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zmiany umowy. 6) O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym oświadczeniem w formie pisemnej lub elektronicznej. 7) Zasady rozliczeń świadczenia objętego prawem opcji wskazano w § 4 ust. 6 Projektu umowy – Załącznik Nr 1 do SWZ. 8) Wszystkie pozostałe postanowienia umowy, w szczególności dotyczące obowiązków Wykonawcy, stosuje się odpowiednio do zakresu objętego prawem opcji.