See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa dla Zamawiającego w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowych, niskopodłogowych, niskoemisyjnych, 12 metrowych autobusów miejskich.
Beschreibung: Oferta w części dotyczącej leasingu powinna zawierać postanowienia nie mniej korzystne dla Zamawiającego od wskazanych poniżej: 1. Brak opłaty incydencjalnej – opłata wstępna w wysokości 30%; 2. Kaucja gwarancyjna 0,00 zł; 3. Brak opłat manipulacyjnych; 4. Ilość rat leasingowych dla każdego pojazdu: - nie mniej niż 36. Okres leasingu rozpoczyna się z dniem odbioru przedmiotu zamówienia. Po spłacie rat leasingowych, nastąpi wykup autobusów, objętych leasingiem. 5. Opłata wstępna płatna w terminie 14 dni od dnia dostarczenia przedmiotu dostawy na podstawie wystawionej faktury VAT na Zamawiającego. Raty leasingu wyrażone w wartości brutto liczone oddzielnie dla każdego z pojazdów: pierwsza rata kapitałowa płatna w miesiącu następnym po odbiorze pojazdów. Przez ratę kapitałową Zamawiający rozumie ratę kapitałowo - odsetkową. Zamawiający dopuszcza osobną umowę leasingową na każdy pojazd. Wstępny harmonogram spłaty należy dołączyć do oferty. 6. Raty leasingowe równe, płatne na 25 dzień każdego miesiąca. Za dzień zapłaty uznaje się datę wpływu środków na rachunek Wykonawcy. Zamawiający wyraża zgodę na e-faktury. Faktury mogą być dostarczane drogą mailową. 7. Waluta umowy - PLN. 8. Wartość wykupu każdego z autobusów będących przedmiotem leasingu: 1% wartości netto autobusu z dnia zakupu - 1 % wartości początkowej plus 23% VAT. Wykup nastąpi po spłacie wszystkich rat leasingowych na podstawie faktury VAT w terminie do 14 dni od daty otrzymania faktury. 9. Oprocentowanie rat leasingowych jest zmienne i ma być wyliczone w oparciu o stałą marżę Wykonawcy/Finansującego, niezmienną w okresie trwania całej umowy + stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia kalendarzowego miesiąca poprzedzającego płatność danej opłaty leasingowej, a do kalkulacji oferty należy przyjąć stawkę WIBOR 1M na dzień 31 marca 2025 roku. W przypadku gdy WIBOR 1M przyjmie wartość ujemną to do kalkulacji należy przyjąć wartość ujemną. 10. Harmonogram spłaty może być zmieniony poprzez pisemne bądź elektroniczne zawiadomienie Zamawiającego przez Wykonawcę, w przypadku zmiany wskaźnika WIBOR 1M. Powyższe zawiadomienie nie będzie wymagane pod warunkiem udostępnienia Zamawiającemu przez Wykonawcę internetowego dostępu do systemu księgowego, tzw. E- book, w którym po zalogowaniu się Zamawiający będzie mógł pobrać aktualny harmonogram spłat. Zamawiający dopuszcza aby pobrany harmonogram (format EXCEL) zawierał ratę w wysokości według stopy z dnia zawarcia umowy leasingu i dodatkową kolumnę zawierającą wartości korekt (+/-) odsetkowych z tytułu zmiany stawki WIBOR1M. 11. Opłaty dotyczące ubezpieczenia: OC, AC, NWW za każdy pojazd ponosi Zamawiający. Zamawiający wskaże Wykonawcy Towarzystwo Ubezpieczeniowe, w którym będzie ubezpieczony przedmiot zamówienia. 12. Zamawiający zwróci Finansującemu koszty rejestracji pojazdów oraz dopuszcza doliczenie podatku od środków transportu do rat leasingowych dwa razy do roku. 13. Koszt podatku od środków transportu będzie refakturowany na Zamawiającego, jako korzystającego, po zapłacie podatku przez Wykonawcę, według stawki ustalonej na dany rok uchwałą właściwej Rady Gminy / Miasta. 14. Wszelkie koszty związane z zawarciem umowy leasingu ponosi Wykonawca we własnym zakresie za wyjątkiem instytucji finansującej Finansującego. 15. Koszty dostawy autobusów do siedziby Zamawiającego zostaną ujęte w cenie zakupu przedmiotu leasingu. 16. Zamawiający nie dopuszcza możliwości cesji wierzytelności bez pisemnej zgody Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 127144-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa dla Zamawiającego w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowych, niskopodłogowych, niskoemisyjnych, 12 metrowych autobusów miejskich
Beschreibung: Dostawa obejmuje cztery sztuki autobusów wraz z wyposażeniem dodatkowym oraz dokumentacją i niezbędnym oprogramowaniem - na warunkach określonych w SWZ. Zamawiający wymaga, aby oferowane autobusy: nie były pojazdami prototypowymi, tzn. aby były produkowane seryjnie, nie były pojazdami powystawowymi lub/i poleasingowymi, były tej samej marki i tego samego typu oraz wyprodukowane w roku w którym nastąpi dostawa, były identyczne w danej marce i typie pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia z unifikacją układu napędowego, spełniały wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2022 z późn. zm.), posiadały aktualne świadectwa homologacji typu pojazdu WE wydane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części (t. j. Dz. U. z 2015 r., poz. 1475 z późn. zm.), zostały dostarczone wraz z aktualnymi dokumentami: wyciągiem ze świadectwa homologacji, certyfikatem zgodności wydanym przez Wykonawcę, potwierdzającym spełnienie normy czystości spalin Euro 6
Interne Kennung: 2/ZS/PN/2025