406475-2026 - Ergebnis
Polen – Straßenreinigung und Straßenkehrdienste – Oczyszczanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych w m.st. Warszawie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOczyszczanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych w m.st. Warszawie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest oczyszczanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych zlokalizowanych na terenie m.st. Warszawy. 2. Zamówienie podzielone jest na dwie części: - część I - sprzątanie i zmywanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykowanych z wyłączeniem odśnieżania; - część II - zamiatanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych przy platformach przystankowych z wyłączeniem odśnieżania. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie: 1. art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp; 2. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 3. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 4. Przed wyborem najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: 4.1 informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: 1) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy, 2) art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4.2 oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. 4.3 oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w: 1) oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 Ustawy, e) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2) oświadczeniu dot. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Vorherige Bekanntmachung247830-2026
Interne KennungZOM/KP/20/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelSprzątanie i zmywanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprzątanie i zmywanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykowanych z wyłączeniem odśnieżania; Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę pracowników w oparciu o umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, do wykonywania czynności sprzątania i zmywania utwardzonych torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykowanych. Szczegółowe warunki związane z zatrudnieniem pracowników w oparciu o umowę o pracę określa załącznik nr 5 do wzoru umowy. W przypadku realizacji umowy przez podwykonawców, całkowita odpowiedzialność w stosunku do Zamawiającego za prawidłową realizację obowiązku spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w przypadku: 1) konieczności objęcia sprzątaniem i zmywaniem torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykonawych nieujętych w załączniku nr 3 do umowy, 2) wyczerpania się kwoty określonej w § 4 ust. 1 umowy, 3) wygaśnięcia czasu obowiązywania umowy określonego w § 2 umowy.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa Opcji w następujący sposób: 1) W ramach realizacji umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zlecenie Wykonawcy dodatkowego zakresu rzeczowego prac określonych w § 1 ust. 1 i 2 umowy, ponad zakres podstawowy, polegających na: a) zwiększeniu częstotliwości sprzątania i zmywania o maksymalnie 2 cykle w tygodniu, b) rozszerzeniu zakresu powierzchni objętych usługą w przypadku modernizacji, przebudowy lub rozbudowy sieci torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykowanych w m.st. Warszawie, ujętych w zakresie określonym w załączniku nr 3 do umowy. 2) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 3) Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w okresie realizacji Umowy wskazanym w § 2, do kwoty stanowiącej 100% wysokości łącznego wynagrodzenia określonego w § 4 ust. 1. Wartość prac zleconych w ramach Opcji zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w § 4 ust. 3. 4) Zlecanie prac będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych prac, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku prac określonych w § 1 ust. 1 umowy.
LosLOT-0002
TitelZamiatanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zamiatanie utwardzonych nawierzchni torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykowanych z wyłączeniem odśnieżania; Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę pracowników w oparciu o umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, do wykonywania czynności zamiatania utwardzonych torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykowanych. Szczegółowe warunki związane z zatrudnieniem pracowników w oparciu o umowę o pracę określa załącznik nr 3 do wzoru umowy. W przypadku realizacji umowy przez podwykonawców, całkowita odpowiedzialność w stosunku do Zamawiającego za prawidłową realizację obowiązku spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w przypadku: 1) konieczności objęcia zamiataniem torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykonawych nieujętych w załączniku nr 2 do umowy, 2) wyczerpania się kwoty określonej w § 4 ust. 1 umowy, 3) wygaśnięcia czasu obowiązywania umowy określonego w § 2 umowy.
Interne KennungCzęść II
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa Opcji w następujący sposób: 1) W ramach realizacji umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zlecenie Wykonawcy dodatkowego zakresu rzeczowego prac określonych w § 1 ust. 1 i 2 umowy, ponad zakres podstawowy, polegających na: a) zwiększeniu częstotliwości zamiatania o maksymalnie 2 cykle w tygodniu, b) rozszerzeniu zakresu powierzchni objętych usługą w przypadku modernizacji, przebudowy lub rozbudowy sieci torowisk tramwajowych w zabudowie asfaltowej lub z płyt prefabrykowanych w m.st. Warszawie, ujętych w zakresie określonym w załączniku nr 2 do wzoru umowy. 2) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 3) Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w okresie realizacji Umowy wskazanym w § 2, do kwoty stanowiącej 100% wysokości łącznego wynagrodzenia określonego w § 4 ust. 1. Wartość prac zleconych w ramach Opcji zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w § 4 ust. 3. 4) Zlecanie prac będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych prac, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku prac określonych w § 1 ust. 1 umowy.