See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup systemów zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa w celu realizacji projektu pn. Usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez SP ZOZ MSWiA w Lublinie poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych, w podziale na 3 części.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Zakup systemów zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa w celu realizacji projektu pn. Usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez SP ZOZ MSWiA w Lublinie poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych, w podziale na 3 części. Przedsięwzięcie realizowane w ramach umowy o dofinansowanie Nr KPOD.07.03-IP.10-0357/25/KPO/1067/2026/47 z dnia 22.01.2026 r. o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. „Usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez SP ZOZ MSWiA w Lublinie poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia, zawarta między SPZOZ MSWiA w Lublinie, a Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Zdrowia Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 5a, 5b, 5c, do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (parametry techniczne wymagane). 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: Część I - Zakup rozwiązania typu NAC Przedmiotem postępowania jest dostarczenie centralnego systemu kontroli i zarządzania dostępem do sieci LAN oraz WLAN współpracującego z posiadaną przez Zamawiającego infrastrukturą dostępową wraz z wdrożeniem, szkoleniami oraz 36 miesięcznym pakietem wsparcia producenta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Zakres wdrożenia I. Zamawiający wymaga wdrożenia najnowszej, stabilnej wersji systemu NAC dostępnej u producenta w dniu realizacji zamówienia. II. Wykonawca przygotuje i wdroży polityki kontroli dostępu, uzgodnione z Zamawiającym, obejmujące m.in. polityki uwierzytelniania, autoryzacji, profilowania urządzeń, kwarantanny oraz dostępu gościnnego i Bring Your Own Device III. Wykonawca przygotuje projekt wdrożenia wraz z harmonogramem, obejmujący wszystkie etapy prac, który musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego przed rozpoczęciem realizacji. IV. Zamawiający wymaga pełnej implementacji oferowanego systemu NAC w środowisku Zamawiającego, obejmującej: o instalację i konfigurację wszystkich komponentów systemu, o konfigurację urządzeń sieciowych we wskazanych lokalizacjach, o integrację z przełącznikami, kontrolerami, urządzeniami UTM oraz usługami katalogowymi, o przeprowadzenie testów funkcjonalnych potwierdzających poprawność działania, o przygotowanie i przekazanie dokumentacji powykonawczej. V. Wykonawca dokona inicjalnego zasilenia systemu informacjami o urządzeniach objętych wdrożeniem, na podstawie danych przekazanych przez Zamawiającego. VI. Wykonawca sporządzi instrukcje konfiguracji przełączników sieciowych, urządzeń UTM oraz kontrolera WLC, niezbędne do prawidłowej współpracy z systemem NAC. VII. Wykonawca przygotuje procedury awaryjne, obejmujące działania w przypadku utraty komunikacji, awarii komponentów systemu lub braku dostępności usług uwierzytelniania. VIII. Oferta musi obejmować minimum trzydniowy instruktaż powdrożeniowy dla trzech pracowników Zamawiającego, obejmujący obsługę systemu, administrację, analizę zdarzeń oraz podstawy tworzenia polityk. Część II- Zakup rozwiązania typu Sandbox Przedmiotem postępowania jest dostarczenie zaawansowanego systemu dynamicznej analizy szkodliwego oprogramowania typu Sandbox, w pełni zintegrowanego z posiadanym przez Zamawiającego systemem bezpieczeństwa poczty elektronicznej (FortiMail) oraz infrastrukturą sieciową, wraz z wdrożeniem, instruktażem stanowiskowym oraz 36-miesięcznym pakietem subskrypcji baz analitycznych i wsparcia technicznego producenta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ. Część III- Zakup rozwiązania MFA dla systemów krytycznych Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5c do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 243312-2026
Interne Kennung: ZP/13/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48517000 IT-Softwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72212000 Programmierung von Anwendersoftware, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I -Zakup rozwiązania typu NAC
Beschreibung: Przedmiotem postępowania jest dostarczenie centralnego systemu kontroli i zarządzania dostępem do sieci LAN oraz WLAN współpracującego z posiadaną przez Zamawiającego infrastrukturą dostępową wraz z wdrożeniem, szkoleniami oraz 36 miesięcznym pakietem wsparcia producenta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Zakres wdrożenia I. Zamawiający wymaga wdrożenia najnowszej, stabilnej wersji systemu NAC dostępnej u producenta w dniu realizacji zamówienia. II. Wykonawca przygotuje i wdroży polityki kontroli dostępu, uzgodnione z Zamawiającym, obejmujące m.in. polityki uwierzytelniania, autoryzacji, profilowania urządzeń, kwarantanny oraz dostępu gościnnego i Bring Your Own Device III. Wykonawca przygotuje projekt wdrożenia wraz z harmonogramem, obejmujący wszystkie etapy prac, który musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego przed rozpoczęciem realizacji. IV. Zamawiający wymaga pełnej implementacji oferowanego systemu NAC w środowisku Zamawiającego, obejmującej: o instalację i konfigurację wszystkich komponentów systemu, o konfigurację urządzeń sieciowych we wskazanych lokalizacjach, o integrację z przełącznikami, kontrolerami, urządzeniami UTM oraz usługami katalogowymi, o przeprowadzenie testów funkcjonalnych potwierdzających poprawność działania, o przygotowanie i przekazanie dokumentacji powykonawczej. V. Wykonawca dokona inicjalnego zasilenia systemu informacjami o urządzeniach objętych wdrożeniem, na podstawie danych przekazanych przez Zamawiającego. VI. Wykonawca sporządzi instrukcje konfiguracji przełączników sieciowych, urządzeń UTM oraz kontrolera WLC, niezbędne do prawidłowej współpracy z systemem NAC. VII. Wykonawca przygotuje procedury awaryjne, obejmujące działania w przypadku utraty komunikacji, awarii komponentów systemu lub braku dostępności usług uwierzytelniania. VIII. Oferta musi obejmować minimum trzydniowy instruktaż powdrożeniowy dla trzech pracowników Zamawiającego, obejmujący obsługę systemu, administrację, analizę zdarzeń oraz podstawy tworzenia polityk.
Interne Kennung: Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48517000 IT-Softwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72265000 Software-Konfiguration
Los: LOT-0002
Titel: Część II-Zakup rozwiązania typu Sandbox
Beschreibung: Przedmiotem postępowania jest dostarczenie zaawansowanego systemu dynamicznej analizy szkodliwego oprogramowania typu Sandbox, w pełni zintegrowanego z posiadanym przez Zamawiającego systemem bezpieczeństwa poczty elektronicznej (FortiMail) oraz infrastrukturą sieciową, wraz z wdrożeniem, instruktażem stanowiskowym oraz 36-miesięcznym pakietem subskrypcji baz analitycznych i wsparcia technicznego producenta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.
Interne Kennung: Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72212000 Programmierung von Anwendersoftware, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Zakup rozwiązania MFA dla systemów krytycznych
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5c do SWZ.
Interne Kennung: Część III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48517000 IT-Softwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 80511000 Ausbildung des Personals
Menge: 1 Stück