2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup subskrypcji Censys Threat Hunting
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie 3-letniej subskrypcji platformy Censys w ramach planu Enterprise z modułem Threat Hunting (Adversary Investigation) dla 5 kont użytkowników (5 seats) wraz ze wsparciem Wykonawcy przy wdrożeniu platformy i szkoleniem przeprowadzonym przez Wykonawcę. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Specyfikacji, a zamówienie będzie realizowane na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do Specyfikacji.
Interne Kennung: PN-16/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu jest niezbędne dla zabezpieczenia interesu publicznego, uniknięcia ryzyka utraty funduszy europejskich oraz zapewnienia zadań z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego wynikających z przepisów prawa. Stan pilnej konieczności wynika m.in. z następujących okoliczności: 1) Projekt, w ramach którego realizowane są zamówienia, znajduje się w końcowej fazie realizacji. Opóźnienia w procesie uruchomienia realizowanej obecnie usługi doradczej przesunęły w czasie zdefiniowanie zakresu niezbędnej podstawy technologicznej budowanego zespołu CSIRT. Skrócenie terminu postępowania jest jedyną drogą umożliwiającą terminowe zakończenie i rozliczenie inwestycji. 2) Wybór oprogramowania jest determinowany koniecznością realizacji zadań CSIRT sektorowego w imieniu ministra właściwego do spraw cyfryzacji w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego wynikających z nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (Dz.U. z 2026 r. poz. 20). 3) Skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie negatywnie na konkurencyjność postępowania ani na możliwość przygotowania rzetelnych ofert przez potencjalnych wykonawców, ponieważ przedmiotem zamówienia jest nabycie gotowego rozwiązania. Wykonawcy oferujący przedmiotowe usługi posiadają gotowe produkty, co oznacza, iż proces zapoznania się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia (SWZ) i przygotowania oferty nie wymaga od nich nadmiernego nakładu czasu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
Los: LOT-0001