2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony NPN (III postępowanie)
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego, realizowane w ramach projektu pn. „Aktualizacja projektu planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zamówienie obejmuje wykonanie specjalistycznych opracowań analitycznych, inwentaryzacyjnych i planistycznych, stanowiących integralne elementy projektu planu ochrony parku narodowego, sporządzanego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego. Opracowania będą wykonywane w sposób zapewniający ich wzajemną spójność merytoryczną i metodologiczną, możliwość wykorzystania w syntezie planu oraz zgodność z dokumentami planistycznymi, strategicznymi i ochronnymi obowiązującymi dla obszaru Narwiańskiego Parku Narodowego oraz jego otuliny. UWAGA !!! Niniejsze postępowanie stanowi III postępowanie w sprawie zamówienia pn. „Opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony NPN” i obejmuje wyłącznie części zamówienia, które nie zostały udzielone w poprzednim, II postępowaniu z uwagi na brak złożonych ofert, tj.: 1. Część 5 – aktualizacja operatu ekosystemów wodnych; 2. Część 6c – aktualizacja operatu bezkręgowców; 3. Część 6e – aktualizacja operatu chiropterofauny. Pozostałe części zamówienia ujęte w poprzednich postępowaniach albo w roboczej wersji dokumentacji nie są objęte niniejszym postępowaniem. W szczególności niniejsze postępowanie nie obejmuje części: 1, 2, 3, 4, 6a, 6b, 6d, 7, 8 i 9. Wszelkie postanowienia SWZ, Formularza Oferty, OPZ, wzoru umowy oraz pozostałych załączników odnoszące się do tych części należy wykreślić albo odpowiednio pominąć jako niemające zastosowania w niniejszym postępowaniu.
Vorherige Bekanntmachung: 106166-2026
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/4/2026/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90720000 Umweltschutz, 90713000 Beratung in Umweltfragen, 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Część 5- aktualizacja operatu ekosystemów wodnych
Beschreibung: Zakres przedmiotu zamówienia w każdej części obejmuje w szczególności: – analizę materiałów źródłowych, danych archiwalnych, wyników dotychczasowych badań i opracowań dotyczących Narwiańskiego Parku Narodowego, – wykonanie lub aktualizację inwentaryzacji przyrodniczych oraz analiz specjalistycznych adekwatnych do charakteru danego operatu, – identyfikację stanu zachowania elementów przyrody, procesów środowiskowych oraz zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, – sformułowanie celów ochrony, zaleceń ochronnych oraz kierunków działań, – opracowanie części opisowej, tabelarycznej i – tam, gdzie jest to wymagane – kartograficznej, – przygotowanie materiałów niezbędnych do wykorzystania w operacie syntezy oraz w projekcie rozporządzenia w sprawie ustanowienia planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego.
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/4/2026/3_5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90713000 Beratung in Umweltfragen, 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71319000 Gutachterische Tätigkeit
Los: LOT-0007
Titel: Część 6c – aktualizacja operatu bezkręgowców
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/4/2026/3_6c
Los: LOT-0009
Titel: Część 6e aktualizacja operatu chiropterofauna
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/4/2026/3_6e