40694-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Ablaufroste – Udbud vedr. indkøb levering af brøndgods
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud vedr. indkøb levering af brøndgods
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb og levering af brøndgods til ordregiver. Det er primært tale om dæksler og karme i støbejern, men enkelte produkter skal kunne leveres i komposit. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og varegrupper, herunder de krav produkterne skal opfylde, henvises der til den til udbuddet vedlagte kravspecifikation samt tilbudsliste. De angivne mængder er estimater, som baserer sig både på tidligere års forbrug og fremtidige behov. Aftalen er gældende fra den 01-04-2026 til den 31-03-2030, opsigelse fremgår af rammeaftalens § 3. Ordregiver har valgt ikke at udbyde særskilte delkontrakter, da det vurderes, at der med en samlet aftale kan opnås mere fordelagtige priser. Derudover vurderes det, at hensyn til kvaliteten og sammenhængen mest hensigtsmæssigt med én samlet rammeaftale.
Interne Kennung641158
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44423750 Ablaufroste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44423760 Einstiegsdeckel, 44470000 Gusseisenerzeugnisse
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb og levering af brøndgods til ordregiver. Det er primært tale om dæksler og karme i støbejern, men enkelte produkter skal kunne leveres i komposit. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og varegrupper, herunder de krav produkterne skal opfylde, henvises der til den til udbuddet vedlagte kravspecifikation samt tilbudsliste. De angivne mængder er estimater, som baserer sig både på tidligere års forbrug og fremtidige behov. Aftalen er gældende fra den 01-04-2026 til den 31-03-2030, opsigelse fremgår ad rammeaftalens § 3. Ordregiver har valgt ikke at udbyde særskilte delkontrakter, da det vurderes, at der med en samlet aftale kan opnås mere fordelagtige priser. Derudover vurderes det, at hensyn til kvaliteten og sammenhængen mest hensigtsmæssigt med én samlet rammeaftale.