2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Ekologická změna vytápění areálu ZŠ Albrechtice nad Vltavou“ a „FVE na ZŠ Albrechtice nad Vltavou“
Beschreibung: Předmětem plnění je projektování (PDPS včetně rozpočtu a soupisu prací) a realizace energetických opatření v objektu ZŠ a MŠ Albrechtice nad Vltavou, a to rekonstrukce zdroje tepla na TČ země/voda včetně vrtného pole a dále FVE s bateriovým úložištěm a energetickým řízením včetně trafostanice a souvisejících rozvodů. Veřejná zakázka není rozdělena na části ve smyslu § 35 ZZVZ. Plnění je členěno do dvou etap výhradně z důvodu odděleného financování a fakturace v rámci dotační podpory. Dodavatel podává jednu nabídku na celé plnění (obě etapy). Zadavatel uvádí, že cílem zadávacího řízení je získat funkční a vzájemně kompatibilní celek, včetně jeho integrace a uvedení do provozu. Zadavatel při nastavení zadávacích podmínek vychází z potřeby jednoznačné odpovědnosti za funkčnost celku a z minimalizace rizik spojených s koordinací a návaznostmi jednotlivých činností, zejména na rozhraních dílčích dodávek a prací. I. etapa: ekologická změna vytápění II. etapa: FVE a trafostanice Předmětem plnění I. etapy veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby (PDPS) včetně položkového rozpočtu a soupisu prací a současně provedení díla spočívajícího v rekonstrukci zdroje tepla objektu ZŠ a MŠ Albrechtice nad Vltavou na systém tepelných čerpadel země/voda včetně vybudování primárního geotermálního zdroje (vrtného pole), souvisejících úprav technologie a napojení na otopnou soustavu, integrace do systému řízení (MAR) a uvedení do provozu v souladu s dotačními podmínkami. Součástí plnění je zejména: • zpracování PDPS (vč. položkového rozpočtu a soupisu prací) a dokumentace skutečného provedení stavby, • realizace vrtného pole a primárního okruhu pro TČ země/voda (podklady předpokládají 28 vrtů o hloubce 140 m, včetně vystrojení, propojení, šachet/sběračů, napojení do technické místnosti, naplnění, zkoušek a uvedení do provozu), • dodávka a montáž technologie vytápění – instalace 4 ks tepelných čerpadel země/voda v kaskádě (celkový výkon min. 230,4 kW při B0/W35) včetně potřebných armatur, napojení a souvisejících úprav dle PDPS, • projekt a realizace záložního zdroje – elektrokotle o výkonu min. 37 kW a max. 80 kW (původně uvažovaný kotel na biomasu se nerealizuje), • integrace do MAR a zajištění funkčnosti regulace, včetně připravenosti na provozní spolupráci s FVE/baterií, • zajištění zkoušek, seřízení, zaškolení obsluhy, předání dokladů a dokumentace a zajištění potřebné administrativy pro legální provozování stavby a splnění dotačních podmínek. Předmětem plnění II. etapy veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby (PDPS) včetně položkového rozpočtu a soupisu prací a současně provedení díla spočívajícího v dodávce a realizaci fotovoltaické elektrárny (FVE) včetně bateriového úložiště a systému dispečerského/energetického řízení a ve výstavbě nové trafostanice a souvisejících rozvodů elektrické energie včetně přepojení a sloučení stávajících odběrných míst, vše včetně uvedení do provozu v souladu s podmínkami distributora a dotačními podmínkami. Součástí plnění je zejména: • zpracování PDPS (vč. položkového rozpočtu a soupisu prací) a dokumentace skutečného provedení, • dodávka a instalace FVE dle projektových podkladů včetně souvisejících elektroinstalačních a stavebních prací, technologie střídačů a bateriového úložiště (projektové podklady: FVE cca 252,96 kWp, kdy FV panely musí být bifaciální a bateriové úložiště cca 256 kWh) a systému dispečerského/energetického řízení, • stavba nové trafostanice (předpoklad 400 kVA) a souvisejících rozvodů elektrické energie, včetně nové VN linky zajišťující napájení trafostanice, • přepojení a sloučení stávajících odběrných míst, úpravy měření, NN/VN rozvodů a související součinnost dle požadavků distributora (EG.D) a smluvních podmínek, včetně zajištění potřebných povolení a souhlasů dle stavebního práva (zejména povolení záměru / obdobného rozhodnutí, je-li vyžadováno), • zajištění potřebné součinnosti a předání kompletní dokumentace a dokladů nezbytných pro připojení výrobny do distribuční soustavy a pro případné licenční řízení u ERÚ (je-li pro provoz vyžadováno), zejména PDPS/DSPS, revizní zprávy, protokoly o zkouškách, nastavení ochran a řízení, dokumentaci k uvedení do provozu a další podklady vyžadované distributorem a příslušnými právními předpisy pro legální provozování stavby a splnění dotačních podmínek. Společné ustanovení k PDPS a úpravám technického řešení (pro obě etapy) Dodavatel v rámci plnění na vlastní odpovědnost zpracuje projektovou dokumentaci pro provádění stavby (PDPS), která bude závazným podkladem pro provedení díla, a bude vycházet z projektových podkladů poskytnutých zadavatelem. Dodavatel je oprávněn v PDPS upravit technické řešení vyplývající z jím zvolené technologie, a to pouze v rozsahu nezbytném pro řádnou funkci a realizovatelnost (zejména ve vztahu k technologii TČ země/voda a primárnímu okruhu a dále k technologii FVE, bateriovému úložišti, trafostanici a souvisejícím elektro rozvodům). Takové úpravy jsou přípustné jen při zachování požadovaných funkčních a výkonových parametrů, splnění právních předpisů, technických norem, podmínek distributora (je-li relevantní) a dotačních podmínek.
Interne Kennung: Změna vytápění + FVE Albrechtice
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09330000 Solarenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71351910 Geologische Untersuchungen, 45000000 Bauarbeiten, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45232221 Umspann-Unterstation, 45251100 Bauarbeiten für Kraftwerke, 45255110 Bohrlocharbeiten, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 42511110 Wärmepumpen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71351910 Geologische Untersuchungen, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45232221 Umspann-Unterstation, 45251100 Bauarbeiten für Kraftwerke, 45255110 Bohrlocharbeiten, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 42511110 Wärmepumpen