406971-2025 - Ergebnis
Polen – Medizinische Geräte – Doposażenie Szpitala w Płońsku, w celu poprawy warunków infrastrukturalnych oraz świadczonych usług medycznych.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Doposażenie Szpitala w Płońsku, w celu poprawy warunków infrastrukturalnych oraz świadczonych usług medycznych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku. Zamówienie obejmuje poniżej wskazany sprzęt i aparaturę: 1) Myjnia. 2) Sterylizator parowy. 3) Most medyczny. 4) Aparat USG. 5) Zestaw laparoskopowy. 6) Histerokopy zestaw. 7) Aparat USG do szybkiej diagnostyki. 8) Stolik typu Mayo. 9) Automatyczna opaska uciskowa. 10) Lampa szczelinowa. 11) Aparat EKG. 12) Zestaw napędów do dużych kości. 13) Napęd o mniejszej mocy. 14) Stół operacyjny. 15) Rzutnik optotypów. 16) Lampa typ 1. 17) Lampa typ 2. 18) Kolumna chirurgiczna. 19) Kolumna anestezjologiczna. 20) Urządzenie wielofunkcyjne. 21) Lampa bakteriobójcza mobilna. 22) Stolik zabiegowy dwublatowy. 23) Taboret lekarski. 24) System monitorowania. 25) Kaseta szkieł próbnych. 26) Oprawy próbne. 27) Stolik okulistyczny mały. 28) Stolik okulistyczny duży. 29) Urządzenie do mycia ręcznego powierzchni wraz z dozownikiem środka chemicznego. Szczegółowy opis, zakres zamówienia znajduje się w Załącznik nr 1a – Opis przedmiotu zamówienia. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę obejmującą całość zamówienia wskazaną w SWZ, OPZ i Projektowanych postanowieniach umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 385733-2025
Interne Kennung: ZPG.272.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust 1 Pzp (tj. tzw. Procedura odwrócona). Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 2. Wobec powyższego, Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga, aby Wykonawcy wykazując brak podstaw do wykluczenia i spełnienie warunków udziału w postępowaniu, składali wraz z ofertą oświadczenie JEDZ – Jednolity Europejski Dokument Zamówienia. Do złożenia przedmiotowego oświadczenia będzie zobowiązany Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny ofert. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 2 składa każdy z Wykonawców. JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w niniejszym ogłoszeniu oraz SWZ. 4. JEDZ sporządza odrębnie: a) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, b) Podmiot trzeci na potencjał którego powołuje się Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy, Podmiotu trzeciego, oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub odpowiednio warunek udziału w postępowaniu jest spełniony poprzez powołanie się na potencjał Podmiotu trzeciego. 5. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV JEDZ i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ (kryteria kwalifikacji). 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33191100 Sterilisationsapparate, 33112200 Ultraschallanlage, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33167000 OP-Beleuchtung, 33123200 Elektrokardiografen, 33169000 Chirurgische Instrumente, 33192230 Operationstische, 33172100 Ausrüstung für Anästhesie, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Wymagania i warunki ogólne dostawy przedmiotu zamówienia: 1. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w (jeżeli dotyczy): a) Ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), b) Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 05.11.2010 r. w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych (Dz.U. z 2010 r. Nr 215, poz. 1416), c) Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2016 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 211), d) Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych. 2. Oferowany sprzęt i aparatura medyczna muszą być fabrycznie nowe, nie powystawowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, pełnowartościowe, nienoszące znamion użytkowania, kompletne i gotowe do użytkowania bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, bezpieczne dla pacjentów oraz nie będące przedmiotem praw osób trzecich.. 3. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania na terenie RP zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, musi posiadać Certyfikat CE. 4. Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu umowy do wskazanych przez Szpital pomieszczeń, montażu wraz z ewentualnymi pracami adaptacyjnymi, instalacji, konfiguracji i pierwszego uruchomienia, jeśli wymaga tego specyfika przedmiotu umowy, na własny koszt oraz przy pomocy sprzętu i personelu należącego do Wykonawcy, co zostanie potwierdzone protokołem. 5. Serwis gwarancyjny powinien być prowadzony przez serwis Wykonawcy autoryzowany przez producenta. W przypadku, gdy Wykonawca nie posiada autoryzowanego serwisu gwarancyjnego oferowanego sprzętu i aparatury, Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca serwisu gwarancyjnego korzystał z pomocy producenta oferowanego sprzętu i aparatury lub jego przedstawiciela, prowadzącego serwis techniczny w wymaganym zakresie.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33191100 Sterilisationsapparate, 33112200 Ultraschallanlage, 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33167000 OP-Beleuchtung, 33123200 Elektrokardiografen, 33169000 Chirurgische Instrumente, 33192230 Operationstische, 33172100 Ausrüstung für Anästhesie, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 38636000 Optische Fachinstrumente