2. Verfahren
Verfahren
Titel: Monitor Prenatale Screening - Niet Invasieve Prenatale test (NIPT) en het structureel echoscopisch onderzoek (SEO)
Beschreibung: Als onderdeel van de regietaak is het RIVM verantwoordelijk voor monitoring en evaluatie van de prenatale screening. Het gaat hierbij om de Niet-Invasieve Prenatale Test (NIPT) en het Structureel Echoscopisch Onderzoek (SEO), inclusief voorafgaande counseling. In dat kader worden jaarlijks twee landelijke monitors (plus een Engelse vertaling) opgesteld om de kwaliteit en bereikbaarheid van deze screening te bewaken, knelpunten (in de zorgketen) te signaleren, bij te kunnen sturen, maar ook om te verantwoorden naar de opdrachtgever VWS en de ketenpartners. De werkzaamheden met de huidige leverancier lopen 31 december 2026 af. Een nieuwe overeenkomst voor de monitoring van PNS moet door aanbestedende dienst worden aanbesteed. Scope van de opdracht De opdracht betreft het uitvoeren van de jaarlijkse landelijke monitoring van NIPT-SEO aan de hand van vastgestelde indicatoren. Deze bestaat uit: 1. een monitor geaggregeerd op landelijk niveau in het Nederlands en Engels; 2. een gedetailleerdere professionalsmonitor geaggregeerd op regionaal niveau in het Nederlands. Producten uit voorgaande jaren zijn terug te vinden op Monitor | Prenatale en neonatale screeningen (www.pns.nl). Daarin is ook te zien dat de VWS-monitor de trend op hoofdlijnen in de afgelopen jaren toont. De professionalsmonitor gaat ook in op regionale verschillen. Hierin er worden ook trends gepresenteerd op landelijk niveau. Looptijd van de overeenkomst Het doel van deze Europese aanbesteding is het afsluiten van een dienstverleningsovereenkomst met één opdrachtnemer voor de monitoring van PNS. De beoogde ingangsdatum van de af te sluiten overeenkomst is 1 januari 2027. De aanbestedende dienst wenst een overeenkomst met de opdrachtnemer te sluiten voor een initiële periode van vier (4) jaar, met aanvullend drie (3) maal een optie tot verlenging van één (1) jaar. Dit resulteert in een maximale looptijd van de overeenkomst van zeven (7) jaar.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73210000 Beratung im Bereich Forschung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71317210 Beratung im Bereich Gesundheit und Sicherheit, 72300000 Datendienste, 72310000 Datenverarbeitung, 72316000 Datenanalyse, 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung, 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0000