Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64120000 Kurierdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64121000 Multi-modale Kurierdienste, 79571000 Postversand
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har ret til at tilføje forsendelser til nye repræsentationer, som oprettes i rammeaftalens løbetid, jf. rammeaftalens afsnit 20.2 (Tilføjelse af nye repræsentationer). Prisen for sådanne forsendelser fastsættes til prisen for forsendelser til den nærmeste repræsentation + 10 %.
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Byen København (DK011)