2. Verfahren
Verfahren
Titel: Silmätautien erikoislääkärit Vaasan keskussairaalan silmätautien poliklinikalle
Beschreibung: Pohjanmaan hyvinvointialue (jatkossa "Tilaaja") kilpailuttaa silmälääkäreiden palveluja täyttämään henkilöstövajeita silmätautien poliklinikalla Vaasan keskussairaalassa. Tarkempi kuvaus palvelusta sekä palvelua ja lääkäreitä koskevat vaatimukset ovat esitetty tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankinnan tavoitteena on muodostaa Tilaajan itse suunnittelema, puitejärjestelmän kaltainen menettely, johon valitaan kaikki soveltuvat ja tarjouspyynnön ehdot täyttävät tarjoukset. Menettelyä on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteissä. Hankinnassa sovelletaan hintakattoa, joka on kilpailutusajankohdalla 2000 € / päivä. Hankinnan sopimuskausi on 1.10.2026 - 30.9.2028. Sopimukseen sisältyy kaksi (2) optiota, joilla sopimusta voidaan jatkaa yhdellä vuodella kerrallaan, enintään 30.9.2030 saakka.
Interne Kennung: HANK26/MS010
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä. Hankintamenettelyyn voivat osallistua kaikki markkinoilla toimivat tarjoajat. Hankintamenettely noudattaa seuraavia pääasiallisia vaiheita: 1. Tarjouspyynnön julkaisu 2. Mahdollisuus esittää tarkentavia kysymyksiä 3. Kysymyksiin vastaaminen 4. Tarjousten vastaanotto 5. Tarjousten avaaminen 6. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkistaminen 7. Tarjousten vertailu 8. Hankintapäätöksen tekeminen ja julkaisu 9. Päätöksen muutoksenhakuaika 10. Hankintasopimuksen allekirjoittaminen
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85121000 Dienstleistungen von Arztpraxen
5. Los
Los: LOT-0000