407694-2026 - Wettbewerb
Schweden – Werbe- und Marketingdienstleistungen – Mediabyrå
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mediabyrå
Beschreibung: Upphandlingen omfattar medietjänster för Sveriges Radio och avser bl.a. målgruppers mediekonsumtion, köpvanor och kulturkonsumtion samt medieval- och planering, medieköp, uppföljning, plannertjänst och omvärldsbevakning. Upphandlingen omfattar även Berwaldhallen, som är en del av Sveriges Radio.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129180:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mediabyrå
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001