2. Verfahren
Verfahren
Titel: 50.55 Kontorartikler (2025) - Genudbud
Beschreibung: SKI er en indkøbscentral og genudbyder på vegne af SKI's kunder en rammeaftale vedrørende kontorartikler, benævnt 50.55 Kontorartikler (2025) - Genudbud.
Interne Kennung: 50.55 Kontorartikler (2025) - Genudbud
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Rammeaftalens udbydes efter proceduren offentligt udbud. Udbudsproceduren er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30000000 Maschinen, Material und Zubehör für Büro und Computer, außer Möbeln und Softwarepaketen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30100000 Büromaschinen, Büromaterial und Zubehör, außer Computern, Druckern und Möbeln, 30110000 Textverarbeitungsgeräte, 30140000 Rechen- und Abrechnungsmaschinen, 30190000 Diverse Maschinen, Einrichtungen und Zubehör, 30191000 Büroausstattung außer Möbeln, 30191400 Reißwölfe, 30192000 Bürobedarf, 30192100 Radiergummis, 30192800 Selbstklebende Etiketten, 30192900 Korrekturmittel, 30193000 Ordnungssysteme und Zubehör, 30193100 Ordnungssysteme für Schreibtischschubladen, 30193200 Briefablagen oder Ordnungssysteme für den Schreibtisch, 30193600 Halterung für Terminkalender oder Kalender, 30193700 Aktenschrank, 30193800 Nachrichtenhalter, 30194000 Zeichengeräte, 30195000 Tafeln, 30195400 Trockenwischtafeln oder Zubehör, 30195600 Anschlagtafeln oder Zubehör, 30195700 Tafelreinigungskits oder Zubehör, 30196000 Terminplaner, 30197000 Kleinere Bürobedarfsartikel, 30197100 Heftklammern, Stifte und Reißnägel, 30197200 Ringordner und Büroklammern, 30197300 Brieföffner, Hefter und Locher, 30197600 Verarbeitetes Papier und Pappe, 30197630 Druckpapier, 30197640 Selbstdurchschreibendes Papier oder Durchschlagpapier, 30199000 Bürobedarf aus Papier und andere Artikel, 30199200 Briefumschläge, Briefkarten und Postkarten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 Papir på paller
Beschreibung: Delaftale 1 angår hovedproduktgruppen Papir
Interne Kennung: 50.55 Delaftale 1 - Genudbud
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30197630 Druckpapier, 30197640 Selbstdurchschreibendes Papier oder Durchschlagpapier, 30199000 Bürobedarf aus Papier und andere Artikel
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 Kontorartikler og papir - Vest
Beschreibung: Delaftale 2 angår følgende hovedproduktgrupper: Arkivsystemer og Brevbakker, Arkivæsker og kasser, Batterier, Blokke, hæfter og notesbøger, Diverse kontortilbehør, Etiketter, Flipover, Forsendelse og indpakning, Hul- og hæftemaskiner, Indbindingsmaterialer, Kalendere, Labelmaskiner, etiketprintere og forbrugsartikler, Lim, tape og opklæbning, Makulatorer, Mapper og tilbehør, Memoblokke, dispensere og indexfaner, Navneskilte, kongresmærker og visitkort, Papir, Print forbrugsartikler, Rammer og brochureholdere, Regnemaskiner, Sakse, knive og skæremaskiner, Skrivebordstilbehør, Skriveredskaber, Tavler samt Whiteboards og tilbehør. Delaftale 2 angår som udgangspunkt kunder med hovedsæde vest for Storebælt. Der er dog en tilsluttet kunde med hovedsæde vest for Storebælt, som ønsker depotløsning. Denne kunde er derfor placeret på delaftale 3. Der henvises til bilag A inklusive Excel-filen dertil for en oversigt over kunderne og fordelingen af disse på delaftalerne.
Interne Kennung: 50.55 Delaftale 2 - Genudbud
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 Kontorartikler og papir - Øst og staten
Beschreibung: Delaftale 3 angår følgende hovedproduktgrupper: Arkivsystemer og Brevbakker, Arkivæsker og kasser, Batterier, Blokke, hæfter og notesbøger, Diverse kontortilbehør, Etiketter, Flipover, Forsendelse og indpakning, Hul- og hæftemaskiner, Indbindingsmaterialer, Kalendere, Labelmaskiner, etiketprintere og forbrugsartikler, Lim, tape og opklæbning, Makulatorer, Mapper og tilbehør, Memoblokke, dispensere og indexfaner, Navneskilte, kongresmærker og visitkort, Papir, Print forbrugsartikler, Rammer og brochureholdere, Regnemaskiner, Sakse, knive og skæremaskiner, Skrivebordstilbehør, Skriveredskaber, Tavler samt Whiteboards og tilbehør. Delaftale 3 omfatter også ydelsen depotløsning. Ydelsen består bl.a. i, at leverandøren bestiller, leverer og udpakker produkter i kundens depot. Opmærksomheden henledes på, at kunden kan stille krav om sikkerhedsgodkendelse i forbindelse med levering af depotløsning, jf. bilag E, punkt 4.5. Der kræves dog ikke sikkerhedsgodkendelse for at deltage i udbuddet. Delaftale 3 angår som udgangspunkt kunder med hovedsæde øst for Storebælt og staten. Der er dog en tilsluttet kunde med hovedsæde vest for Storebælt, som ønsker depotløsning. Denne kunde er derfor placeret på delaftale 3. Der henvises til bilag A inklusive Excel-filen dertil for en oversigt over kunderne og fordelingen af disse på delaftalerne.
Interne Kennung: 50.55 Delaftale 3 - Genudbud