See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Direkte tildeling vedr. levering af højkapacitetspumper
Beschreibung: Aftalen vedrører levering af Hytrans' højkapacitetspumpesystemer, som er udviklet specifikt til civile nødberedskabsformål og ikke anvendes til militære operationer. Det følger af aftalen, at der i alt skal leveres systemer til en værdi på DKK 53.823.712,50. FMI har i aftalen endvidere specificeret et repræsentativt udsnit af reservedele, som forventes at blive anskaffet under aftalen.
Interne Kennung: 4039389
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42120000 Pumpen und Kompressoren
5. Los
Los: LOT-0000