2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie systemu zdalnego monitoringu przepływów wody i ścieków – II Etap wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania (w tym zdalny odczyt)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, wdrożenie oraz utrzymanie systemu do zdalnego odczytu wodomierzy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: ZP/17/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I.WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 1. O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu wynikające z art. 112 ust. 2 ustawy Pzp dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 20 000 000 zł; 4. zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli: 4.1 wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał: 4.1.1. co najmniej dwa zamówienia polegające na dostawie i montażu urządzeń rejestrujących dane z urządzeń pomiarowych i przekazujących dane do systemu odczytowego obsługującego przynajmniej 1000 urządzeń – każde zamówienie, 4.1.2. co najmniej dwa zamówienia polegające na dostawie, wdrożeniu i utrzymaniu systemu do zdalnego odczytu obsługującego przynajmniej 1000 urządzeń – każde zamówienie; 4.1.3. co najmniej jedno zamówienie obejmujące integrację systemów telemetrycznych z zewnętrznymi systemami informatycznymi w zakresach opisanych w Wymaganiach IT, które stanowią Załącznik nr 11 do SWZ, w szczególności z wykorzystaniem interfejsów API. Zamawiający dopuszcza potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu w zakresach określonych w pkt 4.1.1 – 4.1.3 w ramach jednej lub kilku umów. 4.2 skieruje do realizacji zamówienia między innymi: 4.2.1. jedną osobę, która będzie pełnić funkcję Kierownika Projektu, posiadającą co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w roli koordynatora projektu obejmującego dostawę, wdrożenie i utrzymanie systemu do zdalnego odczytu obsługującego przynajmniej 1000 urządzeń, 4.2.2. jedną osobę - która będzie pełnić funkcję specjalisty ds. integracji systemów (API), która posiadającą co najmniej 3 letnie doświadczenie w integracji systemów (API), 4.2.3. jedną osobę – która będzie pełnić funkcję administratora systemów IT, która posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie w utrzymaniu systemów do zdalnego odczytu, 4.2.4. jedną osobę posiadającą 3 letnie doświadczenie w realizacji usług wymiany urządzeń wymienionych w pkt. 4.1.1. 4.3. wykaże, że posiada system zarządzania bezpieczeństwem informacji potwierdzony certyfikatem zgodności z normą PN-EN ISO/IEC 27001 lub równoważną w zakresie obejmującym co najmniej świadczenie usług IT, przetwarzanie danych oraz usługi telemetryczne / telemetrii lub zarządzania systemami telemetrycznymi; Tam gdzie w treści Specyfikacji i Załączników do Specyfikacji znajduje się odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Wykonawca oferujący rozwiązania równoważne jest obowiązany udowodnić w ofercie na zasadach określonych w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SWZ), że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu Zamówienia. II.PODSTAWY WYKLUCZENIA 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzą okoliczności określone: a) w art. 108 ust. 1, z wyjątkami określonymi w art. 393 ust. 4 ustawy Pzp, b) w art. 109 ust. 1 pkt. 4) ustawy Pzp, c) w art. 7 ust. 1 Ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2024 poz. 507), d) w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 2. Wykluczenie Wykonawcy następuje na zasadach określonych w art. 111 ustawy Pzp. 3. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt. 1), 2) i 5) lub art. 109 ust.1 pkt. 4) ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 4. Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w pkt. 3, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wykluczy Wykonawcę. III.FORMALNOŚCI, JAKIE MUSZĄ ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY 1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do złożenia i uzgodnienia z Zamawiającym Harmonogramu, o którym mowa z pkt 2 Rozdziału III SWZ. 2. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto. Zabezpieczenie musi zostać wniesione przed zawarciem umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48610000 Datenbanksysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48219300 Verwaltungssoftwarepaket, 48614000 Datenerfassungssystem, 38421100 Wasserzähler, 38820000 Fernsteuerungsgeräte, 51210000 Installation von Messgeräten, 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 65500000 Zählerablesung, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001