2. Verfahren
Verfahren
Titel: Integration platform as a service (iPaaS) oplossing met aanvullende diensten
Beschreibung: I.1.1. Achtergrond Stijn vzw is een netwerk van zorgentiteiten verspreid over Limburg, Antwerpen en Vlaams-Brabant. Binnen het zorgnetwerk zijn negen dienstencentra actief, waar zorg wordt verleend aan kinderen en volwassenen met een beperking variërend van matig, ernstig tot diep; en dit op 37 locaties met meer dan 2000 medewerkers voor 3700 cliënten. Als Stijn vzw bieden we uiteenlopende vormen van zorg aan, waaronder dagbesteding, woonzorg, kortverblijf, ambulante en mobiele diensten. Hiervoor worden we onder meer gesubsidieerd door het Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap (VAPH). Alle entiteiten worden ondersteund vanuit één centraal ondersteunings- en coördinerend centrum. Tot op heden worden alle zorgmedewerkers en administratief personeel in hun dagelijks werken ondersteund door intern ontwikkelde software. Deze software omvat toepassingen geschreven in RPG (AS400/Power Systems), Delphi, en C# die connecteren met DB2 en SQL-server databases. In 2023 werd ter voorbereiding van een digitale transformatie een toekomstvisie m.b.t. ICT uitgewerkt. In dit kader is Stijn vzw specifiek op zoek naar een robuust en schaalbaar integratieplatform (iPaaS) om onze interne applicaties, externe systemen, data en bedrijfsprocessen efficiënt en toekomstbestendig te integreren. Het doel is om een centraal "kloppend hart" te creëren dat versnippering tegengaat en een naadloze gegevensuitwisseling garandeert. Onderstaande figuur (p.6) visualiseert de vooropgestelde TO-BE software architectuur die als fundament dient voor de realisatie van deze digitale transformatie. Deze architectuur omvat de volgende bouwstenen: De functionele domeinen binnen Stijn vzw die ondersteund moeten worden door software, gegroepeerd in verwachte SaaS-applicaties. Een op maat gemaakt zorg- en cliëntenportaal, dat enerzijds de leefgroep medewerkers ondersteunt in hun dagelijkse werking, en anderzijds de betrokkenheid van cliënten en hun netwerk versterkt. Dit portaal draagt actief bij aan de realisatie van de pijlers van de toekomstvisie. Het portaal staat volledig los van de SaaS-applicaties, maar zal data ophalen, tonen, en wegschrijven naar de onderliggende applicaties. Een datawarehouse voor de opslag van alle data doorheen de architectuur voor het gebruik in wetenschappelijk onderzoek en BI-rapporteringen. Cloud-based iPaaS middleware die instaat voor data-uitwisseling tussen SaaS-applicaties, de doorstroom van data naar het datawarehouse, en het ophalen en wegschrijven van gegevens tussen het portaal en de onderliggende systemen. Daarnaast realiseert het koppelingen met externe applicaties waaronder o.a. de GIR van VAPH en DEONA voor kinderopvang. Tijdens de gefaseerde transitie staat de iPaaS ook in voor datadoorstroom en synchronisatie tussen bestaande en nieuwe softwaretoepassingen. De huidige uitdagingen die Stijn vzw heeft, zijn de volgende: Hoge onderhoudskosten: De complexiteit en de leeftijd van de huidige punt-naar-punt integraties leiden tot aanzienlijke onderhoudslasten en kosten. Gebrek aan schaalbaarheid en flexibiliteit: Het toevoegen van nieuwe en het aanpassen van bestaande applicaties en integraties is tijdrovend en complex. Data betrouwbaarheid en consistentie Dubbele invoer: Er is sprake van veel handmatige, dubbele invoer van data in verschillende systemen. Inconsistentie: Data is niet overal gelijk. Dataverlies: Er treedt regelmatig verlies van data op tijdens de uitwisseling tussen de systemen. Beperkt real-time inzicht: Er is onvoldoende monitoring van de datastromen wat het proactief identificeren van problemen bemoeilijkt. Toename van shadow IT: Als gevolg van de beperkingen van de bestaande applicaties en integraties zien we een toename van ‘shadow IT’- oplossingen zoals het gebruik van spreadsheets. I.1.2. De opdracht Voorwerp van deze diensten: Integration Platform as a Service (iPaaS) oplossing met aanvullende diensten. Toelichting: Stijn vzw wenst een iPaaS platform te selecteren en te implementeren als centrale middlewarelaag voor de gegevensuitwisseling tussen SaaS applicaties, bestaande (legacy) systemen, het zorg- en cliëntenportaal, het datawarehouse en externe partijen. Binnen deze context beoogt Stijn vzw een oplossing waarbij integraties, transformaties en orkestraties in hoofdzaak via no-code/low-code en visuele configuratie kunnen worden opgezet en beheerd. Dit met als doel de afhankelijkheid van gespecialiseerd maatwerk te verminderen en de snelheid, transparantie en duurzaamheid van integratieontwikkeling en -beheer te verhogen. Het platform dient een geïntegreerde omgeving te bieden waarin integraties, API beheer, monitoring en andere gerelateerde functionaliteiten centraal samenkomen. Daarnaast moet het ondersteuning bieden voor diverse integratiepatronen (real-time, near real-time en batch), en mogelijkheden voorzien voor datatransformatie en mapping, evenals voor monitoring, logging, tracing, foutafhandeling en herverwerking. Met deze investering bouwt Stijn vzw aan een digitaal fundament waarop alle applicaties aansluiten, waarbij versnipperde point-to-point koppelingen worden vermeden en een centraal, betrouwbaar en schaalbaar integratienetwerk ontstaat. De implementatie van het iPaaS-platform is gebaseerd op volgende strategische visie en operationele doelstellingen: Strategische visie Standaardisatie: Een bewuste overstap van complex maatwerk naar het gebruik van standaard software en bewezen integratiepatronen. Centraal: Het integratieplatform fungeert als het centrale systeem waarin alle datastromen tussen interne en externe systemen samenkomen. Toekomstbestendige architectuur: Het creëren van een fundament dat schaalbaar en flexibel is om de toekomstige groei in dataverkeer en applicaties moeiteloos te ondersteunen. Operatione...
Interne Kennung: PPP0YE-421/6157/AB/2026/323
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: AB/2026/323_1