408536-2025 - Ergebnis
Polen – Reinigungsdienste – Świadczenie usług sprzątania w obiektach Teatru Wybrzeże
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług sprzątania w obiektach Teatru Wybrzeże
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzątania w obiektach Teatru Wybrzeże wraz z przyległym do tych obiektów terenem zewnętrznym. 2. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 2 części i dopuszcza możliwość składania ofert na dowolną liczbę części: 1) Część 1 – Świadczenie usług sprzątania w obiektach Teatru Wybrzeże przy ul. Św. Ducha 2 i ul. Teatralnej 2 w Gdańsku wraz z przyległym do tych obiektów terenem zewnętrznym, 2) Część 2 – Świadczenie usług sprzątania w obiekcie Teatru Wybrzeże przy ul. Bohaterów Monte Cassino 30 w Sopocie wraz z przyległym do tego obiektu terenem zewnętrznym. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach 12a, 12b do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung291295-2025
Interne KennungZPI-3700-1/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych. 2. Postępowanie przetargowe będzie prowadzone według zasad określonych w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. w trybie tzw. „procedury odwróconej”. 3. Wykonawca winien zapoznać się z całością niniejszej SWZ. Wszystkie załączniki oraz ewentualne zmiany wprowadzone w trakcie postępowania oraz wyjaśnienia do SWZ stanowią jej integralną część. 4. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Pzp. 5. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 2 części i dopuszcza możliwość składania ofert na dowolną liczbę części. 6. Zamawiający zgodnie z art. 121 ustawy Pzp zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań tj. wymienionych w pkt 4.1, 4.2 OPZ stanowiącego załącznik 12a i 12b do SWZ. 7. Realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby wykonawca zatrudnił osoby na podstawie umowy o pracę, szczegóły zostały określone w pkt 3.8 SWZ i wzorach umów. 8. Oprócz podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje również: a) wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z przepisem art. 1 pkt 1-3 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, b) wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE 31 lipca 2014 r. L 229/1 z późn. zm.). 9. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej podmiotom zgłaszającym chęć udziału w postępowaniu. Szczegóły dotyczące wizji określone zostały w pkt 4 SWZ. 10. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wstępne, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP. Oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia – JEDZ (dotyczy części 1 i części 2 zamówienia). Wykonawca ogranicza się do wypełnienia w dokumencie JEDZ w Części IV: Kryteria kwalifikacji wyłącznie Sekcji α: Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji (warunków udziału w postępowaniu). 11. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu: 1) oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1/ art. 125 ust. 5 ustawy Pzp w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego (zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ) 2) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt: 1, 2 i 4 ustawy Pzp wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia składa ww. informację z Krajowego Rejestru Karnego także odnośnie tych podmiotów; 3) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 7 do SWZ; Oświadczenie składają wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, dotyczy także spółki cywilnej, gdzie oświadczenie składa każdy ze wspólników odrębnie. 4) wykaz usług wykonanych/ wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane/ są wykonywane należycie; dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane/ są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; Wykaz należy sporządzić zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ. 12. Wykonawca jest związany ofertą od upływu terminu składania ofert przez okres 90 dni tj. do dnia 13.08.2025 r. 13. Zamawiający wymaga, aby najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca przedstawił kopię polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością związaną z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 900.000,00 zł – w przypadku części 1 zamówienia i nie mniejszą niż 400.000,00 zł – w przypadku części 2 zamówienia, szczegóły zostały określone w pkt 3.22 SWZ. 14. Zamawiający prowadzi postępowanie w języku polskim.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90911300 Fensterreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie usług sprzątania w obiektach Teatru Wybrzeże przy ul. Św. Ducha 2 i ul. Teatralnej 2 w Gdańsku wraz z przyległym do tych obiektów terenem zewnętrznym.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia części 1 zamówienia zawarty jest w załączniku 12a do SWZ. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby wykonawca zatrudnił osoby na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy zarówno Wykonawcy jak i Podwykonawców biorących udział w realizacji zamówienia przez cały okres wykonywania zamówienia. Zamawiający wymaga zatrudnienie osób na podstawie umowy o pracę z uwzględnieniem co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie ustawy z dnia 10.10.2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Imiona i nazwiska osób zatrudnionych na umowę o pracę należy wskazać w załączniku nr 9 do SWZ – wykaz osób. Ponadto należy złożyć Zamawiającemu oświadczenia wszystkich pracowników wykazanych w załącznikach 9 dot. zgody na przebywanie na obszarze przetwarzania danych – zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ. Oba wykazy Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownikami świadczącymi usługę będą osoby, które nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym i złoży na tą okoliczność stosowane oświadczenie. W trakcie realizacji umowy Zamawiający może żądać od Wykonawcy przedłożenia dowodów w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Z tytułu niespełnienia powyższego wymogu Zamawiający może nałożyć na Wykonawcę karę umowną. W okresie obowiązywania umowy Zamawiający może prowadzić prace remontowo-budowlane niektórych pomieszczeń w budynku w Gdańsku przy ul. Św. Ducha 2, co może skutkować wyłączeniem dostępu do tej części obiektu. W takim przypadku wysokość wynagrodzenia Wykonawcy nie ulegnie zmianie. Miejsce realizacji usług jest pod bezpośrednim nadzorem Zamawiającego. Szczegóły dotyczące realizacji usługi określone zostały w załączniku nr 11a – wzorze umowy. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, co zostało uwzględnione we wzorze umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia przy zachowaniu warunków, o których mowa w § 6 wzoru umowy. Oprócz przypadków, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 i ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp dopuszcza możliwość wprowadzenia zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawierania umowy lub w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących okoliczności: 1) w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, pod warunkiem wejścia w życie przepisów wprowadzających zmiany w wysokości stawek podatku VAT, 2) w zakresie zmiany wprowadzającej rozwiązania zamienne pod warunkiem, że będzie to skutkowało usprawnieniem lub zwiększeniem bezpieczeństwa realizacji przedmiotu umowy lub polepszeniem jakości składających się na niego elementów/urządzeń/materiałów, 3) w zakresie zmiany wynikającej z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, noszących znamiona siły wyższej jako zdarzenia niemożliwego do zapobieżenia.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.
LosLOT-0002
TitelŚwiadczenie usług sprzątania w obiekcie Teatru Wybrzeże przy ul. Bohaterów Monte Cassino 30 w Sopocie wraz z przyległym do tego obiektu terenem zewnętrznym.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia części 1 zamówienia zawarty jest w załączniku 12b do SWZ. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby wykonawca zatrudnił osoby na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy zarówno Wykonawcy jak i Podwykonawców biorących udział w realizacji zamówienia przez cały okres wykonywania zamówienia. Zamawiający wymaga zatrudnienie osób na podstawie umowy o pracę z uwzględnieniem co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie ustawy z dnia 10.10.2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Imiona i nazwiska osób zatrudnionych na umowę o pracę należy wskazać w załączniku nr 9 do SWZ – wykaz osób. Ponadto należy złożyć Zamawiającemu oświadczenia wszystkich pracowników wykazanych w załącznikach 9 dot. zgody na przebywanie na obszarze przetwarzania danych – zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ. Oba wykazy Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownikami świadczącymi usługę będą osoby, które nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym i złoży na tą okoliczność stosowane oświadczenie. W trakcie realizacji umowy Zamawiający może żądać od Wykonawcy przedłożenia dowodów w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Z tytułu niespełnienia powyższego wymogu Zamawiający może nałożyć na Wykonawcę karę umowną. Miejsce realizacji usług jest pod bezpośrednim nadzorem Zamawiającego. Szczegóły dotyczące realizacji usługi określone zostały w załączniku nr 11b – wzorze umowy. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, co zostało uwzględnione we wzorze umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia przy zachowaniu warunków, o których mowa w § 6 wzoru umowy. Oprócz przypadków, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 i ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp dopuszcza możliwość wprowadzenia zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawierania umowy lub w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących okoliczności: 1) w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, pod warunkiem wejścia w życie przepisów wprowadzających zmiany w wysokości stawek podatku VAT, 2) w zakresie zmiany wprowadzającej rozwiązania zamienne pod warunkiem, że będzie to skutkowało usprawnieniem lub zwiększeniem bezpieczeństwa realizacji przedmiotu umowy lub polepszeniem jakości składających się na niego elementów/urządzeń/materiałów, 3) w zakresie zmiany wynikającej z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, noszących znamiona siły wyższej jako zdarzenia niemożliwego do zapobieżenia.