408550-2025 - Ergebnis
Polen – Ausbildung – Usługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń, warsztatów oraz konferencji podsumowującej z zakresu klimatycznej regeneracji miast i kształtowania przestrzeni publicznej dla przedstawicieli gmin miejskich i miejsko-wiejskich woj. pomorskiego oraz przedstawicieli Zespołu ds. rewitalizacji działającego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń, warsztatów oraz konferencji podsumowującej z zakresu klimatycznej regeneracji miast i kształtowania przestrzeni publicznej dla przedstawicieli gmin miejskich i miejsko-wiejskich woj. pomorskiego oraz przedstawicieli Zespołu ds. rewitalizacji działającego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego
BeschreibungUsługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń, warsztatów oraz konferencji podsumowującej z zakresu klimatycznej regeneracji miast i kształtowania przestrzeni publicznej dla przedstawicieli gmin miejskich i miejsko-wiejskich woj. pomorskiego oraz przedstawicieli Zespołu ds. rewitalizacji działającego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego
Vorherige Bekanntmachung171490-2025
Interne KennungDAZ-Z.272.19.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels, 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń, warsztatów oraz konferencji podsumowującej z zakresu klimatycznej regeneracji miast i kształtowania przestrzeni publicznej dla przedstawicieli gmin miejskich i miejsko-wiejskich woj. pomorskiego oraz przedstawicieli Zespołu ds. rewitalizacji działającego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 4. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 5. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 8. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych podwykonawców. 4) Powierzenie części podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 10. Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy informuje, iż wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę/ów na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy - szczegóły w Rozdziale IV ust. 10 SWZ 11. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 13. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 14. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie dopuszcza składania oferty w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia prowadzone jest w PLN. 17. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 19. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Brak podziału na części niniejszego zamówienia uzasadniony jest jednorodnym zakresem tematycznym wszystkich wydarzeń, tj. szkoleń, warsztatów i konferencji, które różni wyłącznie poziom zaawansowania. Wydarzenia są powiązane merytorycznie i stanowią integralną całość. Tylko realizacja wydarzeń przez jednego wykonawcę zagwarantuje takie samo podejście do tematu dla wszystkich uczestników wydarzeń i pozwoli na podzielenie wydarzeń na różne poziomy zaawansowania oraz właściwe dobranie uczestników poszczególnych wydarzeń. W przypadku realizacji zamówienia przez kilku wykonawców istnieje ryzyko, że tematyka poszczególnych wydarzeń zostanie potraktowana w sposób rozbieżny, co może prowadzić do niepełnego omówienia zagadnień lub ich powielania. Zakres zamówienia ma charakter jednorodny i odpowiada wartościom organizacyjnym małych i średnich przedsiębiorstw.