408752-2026 - Wettbewerb
Schweden – Post- und Fernmeldedienste – TV- och bredbandstjänster
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TV- och bredbandstjänster
Beschreibung: Upphandlingen avser helhetslösning av TV- och bredbandstjänster för Stadsfastighetsförvaltningens fastigheter bestående av cirka 4100 lägenheter (Vård- och omsorgsboende och Boende med särskild service) fördelade på cirka 180 fastigheter. I helhetslösningen ingår erforderliga installationer och utrustningar för att ge varje lägenhet tillgång till TV-utbud och möjlighet till bredband.
Interne Kennung: N230U26-403
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64000000 Post- und Fernmeldedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64200000 Fernmeldedienste, 72400000 Internetdienste, 92220000 Fernsehdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: TV- och bredbandstjänster