408822-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu poznańskiego w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu poznańskiego w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu poznańskiego w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028. Zamówienie dotyczy terenu 15 gmin powiatu poznańskiego - łączna długość dróg objęta zimowym utrzymaniem: 744,77 km, w tym: drogi objęte II, III, IV standardem: 644,46 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 100,31 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje (standardy dróg odpowiednio dla danej części): 1) odśnieżanie dróg standard II, III, IV (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II, III, IV, 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II, III, IV, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Maksymalny zakres zamówienia, odpowiednio dla danej części, określa załącznik nr 16a do SWZ. 2. Drogi objęte przetargiem podzielono na obowiązujące w Zarządzie Dróg Powiatowych w Poznaniu, dalej ZDP, Standardy zimowego utrzymania dróg. W wykazie dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ odpowiednio dla danej części) podano numery, nazwy dróg oraz długości poszczególnych odcinków. Zakres obszarowy każdego zadania odzwierciedlają mapy dróg, stanowiące załącznik nr 13 do SWZ (odpowiednio dla danej części). Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie działania ZDP prowadzone będzie na drogach w standardzie II, III, IV, w zależności od części zamówienia, drogach dla rowerów oraz drogach dla pieszych i rowerów. Opis standardów oraz dopuszczalne odstępstwa załącznik nr 14 do SWZ - Standardy zimowego utrzymania dróg powiatowych. Szczegółowe ustalenia związane z realizacją przedmiotu zamówienia zawarto w Specyfikacjach Technicznych (załącznik 15 do SWZ) oraz projektowanych postanowieniach umowy (załącznik 7 do SWZ). 3. Zamówienie zostało podzielone na 8 części: 1) Część 1 - teren gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las, Swarzędz; 2) Część 2 - teren gmin: Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn; 3) Część 3 - teren gmin: Swarzędz, Kleszczewo, Kostrzyn, Kórnik; 4) Część 4 - teren gmin: Kórnik, Mosina; 5) Część 5 - teren gmin: Stęszew, Komorniki, Dopiewo, Tarnowo Podgórne; 6) Część 6 - teren gmin: Buk, Stęszew; 7) Część 7 - teren gmin: Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Dopiewo;8) Część 8 - teren gmin: Rokietnica, Suchy Las. 4. Zamawiający przewiduje udzielenie, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług oraz zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego: 1) Część 1 - teren gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las, Swarzędz: do wartości 875 195,23 PLN netto; 2) Część 2 - teren gmin: Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn: do wartości 1 190 415,57 PLN netto; 3) Część 3 - teren gmin: Swarzędz, Kleszczewo, Kostrzyn, Kórnik: do wartości 1 434 202,32 PLN netto; 4) Część 4 - teren gmin: Kórnik, Mosina: do wartości 1 517 963,39 PLN netto; 5) Część 5 - teren gmin: Stęszew, Komorniki, Dopiewo, Tarnowo Podgórne: do wartości 1 763 007,20 PLN netto; 6) Część 6 - teren gmin: Buk, Stęszew: do kwoty 531 333,35 PLN netto; 7) Część 7 - teren gmin: Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Dopiewo: do kwoty 715 460,26 PLN netto; 8) Część 8 - teren gmin: Rokietnica, Suchy Las: do kwoty 592 058,71 PLN netto. Zakres (dotyczy każdej części zamówienia): 1) odśnieżanie dróg standard II lub III lub IV (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów lub dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II lub III lub IV, 4) posypywanie dróg dla rowerów lub dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II lub III lub IV, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów lub dróg dla pieszych i rowerów. Warunki udzielenia ww. zamówień: Zamówienie zostanie udzielone, jeśli zaistnieje potrzeba wykonania wyżej wymienionych usług oraz jeżeli Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe, na podstawie odrębnej umowy. Zamówienie zostanie udzielone, jeżeli dotychczasowy Wykonawca realizuje lub zrealizował usługi należycie oraz zapewni standard wykonania usług nie gorszy od standardu wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy, z zastrzeżeniem, negocjacji wynagrodzenia. 5. Zamawiający wymaga aby zamówienie zostało wykonane w terminie do 15 kwietnia 2028 r. z tym, że: 1) sezon zimowy 2026/2027 od* 15.10.2026 r. do 15.04.2027 r. 2) sezon zimowy 2027/2028 od 15.10.2027 r do 15.04.2028 r. *od dnia zawarcia umowy, ale nie wcześniej niż od dnia 15.10.2026 r. 6. RODO (obowiązek informacyjny, ograniczenia stosowania): klauzula informacyjna zawarta w SWZ. 7. Termin związania ofertą: 11.10.2026 r. 8.Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan. Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej - zgodnie z SWZ.
Interne KennungWZ.261.2.21.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 - teren gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las, Swarzędz
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 na ternie gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las, Swarzędz - łączna długość dróg: 86,65 km, w tym: drogi objęte II, III, IV standardem: 70,52 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 16,13 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje: 1) odśnieżanie dróg standard II, III, IV (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II, III, IV, 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II, III, IV, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) formularze cenowe (zał. 2 do SWZ - odpowiednio dla danej części); 2) mapy dróg (zał. 13 do SWZ odpowiednio dla danej części); 3) standardy zimowego utrzymania dróg (zał. 14 do SWZ); 3) Specyfikacje Techniczne (zał. 15 do SWZ); 4) wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ – odpowiednio dla danej części), 5) maksymalny zakres zamówienia (zał. 16a do SWZ – odpowiednio dla danej części).
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 - teren gmin: Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 na ternie gmin: Pobiedziska, Swarzędz, Kostrzyn - łączna długość dróg: 103,98 km, w tym: drogi objęte II, III, IV standardem: 94,09 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 9,89 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje: 1) odśnieżanie dróg standard II, III, IV (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II, III, IV, 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II, III, IV, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) formularze cenowe (zał. 2 do SWZ - odpowiednio dla danej części); 2) mapy dróg (zał. 13 do SWZ odpowiednio dla danej części); 3) standardy zimowego utrzymania dróg (zał. 14 do SWZ); 3) Specyfikacje Techniczne (zał. 15 do SWZ); 4) wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ – odpowiednio dla danej części), 5) maksymalny zakres zamówienia (zał. 16a do SWZ – odpowiednio dla danej części).
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 - teren gmin: Swarzędz, Kleszczewo, Kostrzyn, Kórnik
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 na ternie gmin: Swarzędz, Kleszczewo, Kostrzyn, Kórnik - łączna długość dróg: 116,21 km, w tym: drogi objęte II, III standardem: 103,87 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 12,34 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje: 1) odśnieżanie dróg standard II, III (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II, III, 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II, III, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) formularze cenowe (zał. 2 do SWZ - odpowiednio dla danej części); 2) mapy dróg (zał. 13 do SWZ odpowiednio dla danej części); 3) standardy zimowego utrzymania dróg (zał. 14 do SWZ); 3) Specyfikacje Techniczne (zał. 15 do SWZ); 4) wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ – odpowiednio dla danej części), 5) maksymalny zakres zamówienia (zał. 16a do SWZ – odpowiednio dla danej części).
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 - teren gmin: Kórnik, Mosina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 na ternie gmin: Kórnik, Mosina - łączna długość dróg: 126,87 km, w tym: drogi objęte II, III, IV standardem: 115,69 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 11,18 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje: 1) odśnieżanie dróg standard II, III, IV (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II, III, IV, 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II, III, IV, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) formularze cenowe (zał. 2 do SWZ - odpowiednio dla danej części); 2) mapy dróg (zał. 13 do SWZ odpowiednio dla danej części); 3) standardy zimowego utrzymania dróg (zał. 14 do SWZ); 3) Specyfikacje Techniczne (zał. 15 do SWZ); 4) wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ – odpowiednio dla danej części), 5) maksymalny zakres zamówienia (zał. 16a do SWZ – odpowiednio dla danej części).
LosLOT-0005
TitelCzęść 5 - teren gmin: Stęszew, Komorniki, Dopiewo, Tarnowo Podgórne
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 na ternie gmin: Stęszew, Komorniki, Dopiewo, Tarnowo Podgórne - łączna długość dróg: 147,62 km, w tym: drogi objęte II, III, IV standardem: 131,04 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 16,58 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje: 1) odśnieżanie dróg standard II, III, IV (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II, III, IV, 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II, III, IV, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) formularze cenowe (zał. 2 do SWZ - odpowiednio dla danej części); 2) mapy dróg (zał. 13 do SWZ odpowiednio dla danej części); 3) standardy zimowego utrzymania dróg (zał. 14 do SWZ); 3) Specyfikacje Techniczne (zał. 15 do SWZ); 4) wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ – odpowiednio dla danej części), 5) maksymalny zakres zamówienia (zał. 16a do SWZ – odpowiednio dla danej części).
LosLOT-0006
TitelCzęść 6 - teren gmin: Buk, Stęszew
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 na ternie gmin: Buk, Stęszew - łączna długość dróg: 45,93 km, w tym: drogi objęte III, IV standardem: 39,22 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 6,71 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje: 1) odśnieżanie dróg standard III, IV (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard III, IV, 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard III, IV, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) formularze cenowe (zał. 2 do SWZ - odpowiednio dla danej części); 2) mapy dróg (zał. 13 do SWZ odpowiednio dla danej części); 3) standardy zimowego utrzymania dróg (zał. 14 do SWZ); 3) Specyfikacje Techniczne (zał. 15 do SWZ); 4) wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ – odpowiednio dla danej części), 5) maksymalny zakres zamówienia (zał. 16a do SWZ – odpowiednio dla danej części).
LosLOT-0007
TitelCzęść 7 - teren gmin: Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Dopiewo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 na ternie gmin: Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Dopiewo - łączna długość dróg: 67,11 km, w tym: drogi objęte II, III standardem: 48,13 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 18,98 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje: 1) odśnieżanie dróg standard II, III (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II, III, 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II, III, 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) formularze cenowe (zał. 2 do SWZ - odpowiednio dla danej części); 2) mapy dróg (zał. 13 do SWZ odpowiednio dla danej części); 3) standardy zimowego utrzymania dróg (zał. 14 do SWZ); 3) Specyfikacje Techniczne (zał. 15 do SWZ); 4) wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ – odpowiednio dla danej części), 5) maksymalny zakres zamówienia (zał. 16a do SWZ – odpowiednio dla danej części).
LosLOT-0008
TitelCzęść 8 - teren gmin: Rokietnica, Suchy Las
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia publicznego jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 na ternie gmin: Rokietnica, Suchy Las - łączna długość dróg: 50,40 km, w tym: drogi objęte II, III standardem: 41,90 km, drogi dla rowerów oraz drogi dla pieszych i rowerów: 8,50 km. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych obejmuje: 1) odśnieżanie dróg standard II, III, (w tym użycie sprzętu ciężkiego), 2) odśnieżanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 3) posypywanie dróg standard II, III, , 4) posypywanie dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, 5) odśnieżanie z posypaniem dróg standard II, III, , 6) odśnieżanie z posypywaniem dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) formularze cenowe (zał. 2 do SWZ - odpowiednio dla danej części); 2) mapy dróg (zał. 13 do SWZ odpowiednio dla danej części); 3) standardy zimowego utrzymania dróg (zał. 14 do SWZ); 3) Specyfikacje Techniczne (zał. 15 do SWZ); 4) wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem (zał. 16 do SWZ – odpowiednio dla danej części), 5) maksymalny zakres zamówienia (zał. 16a do SWZ – odpowiednio dla danej części).