2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i wdrożenie modułowego systemu wczesnego ostrzegania dla Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie modułowego systemu wczesnego ostrzegania, obejmującego centralną platformę zarządzającą, infrastrukturę serwerową oraz sieć syren stacjonarnych. 2. System musi zapewniać obsługę łącznie 395 syren stacjonarnych w tym: a. - 226 nowych – załącznik nr 1a; b. - 5 będących w posiadaniu Urzędu Miasta Chełm – wykaz zostanie udostępniony po wyłonieniu wykonawcy; c. -164 będących w posiadaniu Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie – wykaz numerów kart SIM zostanie udostępniony po wyłonieniu wykonawcy d. ewentualną przyszłą rozbudowę. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Podstawy wykluczenia: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 u. 1 ustawy Pzp. art. 109 u. 1 pkt. 4 ustawy PZP oraz wykonawców wypełniających znamiona opisane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę. - 16. Przedmiotowe środki dowodowe: uzupełniona tabela z opisem technicznym wg Załącznika Nr 1 B do SWZ zawierającego parametry techniczne oferowanego komponentu informatycznego - podpisana przez Wykonawcę. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy i kryteria - Do oferty Wykonawca dołącza: a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ. 4. Dokument składany przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego: Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania) aktualnego na dzień składania ofert 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594 t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 7 do SWZ; 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ; 5) wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane - zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik Nr 6 do SWZ oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed terminem składania ofert – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 5.4a SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 320203-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35240000 Sirenen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności dostawę, instalację, uruchomienie i konfigurację następujących elementów systemu ostrzegania i alarmowania ludności: 1. Syreny alarmowe – 226 kompletów syren elektronicznych o parametrach technicznych wskazanych w SWZ, obejmujących w szczególności: a) syrenę elektroniczną wyposażoną w 4 głośniki tubowe/driver ciśnieniowe z wylotem szczelinowym (kompresyjne), o stopniu ochrony minimum IP65 i łącznej mocy wzmacniaczy nie mniejszej niż 600 W, z elementami zewnętrznymi zabezpieczonymi przed korozją i wpływem czynników atmosferycznych, b) moduł zasilania o napięciu znamionowym 230 V AC, z wbudowanym zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym, zwarciowym i przeciążeniowym oraz zasilaniem rezerwowym złożonym z dwóch akumulatorów z dwóch akumulatorów 12V 75Ah wraz z zabezpieczeniami przed przeładowaniem, głębokim rozładowaniem, przeciążeniem i zwarciem, c) moduł sterowania syreną wyposażony w port RS-232, co najmniej trzy wejścia cyfrowe do aktywacji alarmów, złącza audio typu minijack, manipulator do lokalnego sterowania, wyświetlacz prezentujący status modułów syreny (zasilanie, stan wzmacniaczy, akumulatorów i modułu GSM) oraz możliwość predefiniowania sygnałów alarmowych z wykorzystaniem kart SD zawierających pliki dźwiękowe (karty SD dostarcza Wykonawca), d) moduł GSM ze slotem na kartę SIM, umożliwiający zdalne wzbudzanie alarmów i obsługę funkcji syreny za pomocą wiadomości tekstowych (SMS), e) moduł TETRA umożliwiający dwukierunkową transmisję danych w standardzie TETRA, w tym zdalne uruchamianie alarmów oraz odbiór potwierdzeń i stanów syren w czasie rzeczywistym. 2. Infrastrukturę serwerową – obejmującą elementy sprzętowe i programowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu (szczegółowe parametry techniczne określone zostaną w części informatycznej SWZ). 3. Wielowarstwowy system zarządzania syrenami, w tym centralne oprogramowanie do obsługi, monitorowania i zarządzania systemem ostrzegania i powiadamiania, tworzące centralną platformę o budowie modułowej, z możliwością jej dalszej rozbudowy. Platforma musi umożliwiać jednoczesną pracę co najmniej 23 operatorów na odrębnych stanowiskach roboczych, z przydzielonymi uprawnieniami zgodnie z ich rolą i zakresem terytorialnym. 4. Zamówienie obejmuje dostawę, montaż oraz wdrożenie kompletnej infrastruktury serwerowej, uwzględniając kompleksowe działanie systemu centrów przetwarzania danych Jednostek Administracji Zespolonej w województwie lubelskim. 5. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) Dostarczenia wszystkich elementów zgodnie z dokumentacją techniczną. 2) Wykonania montażu i instalacji urządzeń w miejscach wskazanych przez Zamawiającego. 3) Wdrożenia rozwiązania w sposób zapewniający pełną funkcjonalność i integrację z istniejącym systemem. 4) Przeprowadzenia niezbędnych testów funkcjonalnych i wydajnościowych potwierdzających prawidłowe działanie dostarczonego systemu. 5) Przeszkolenia personelu Zamawiającego z obsługi i zarządzania nową infrastrukturą. 6) Zapewnienia wsparcia technicznego i serwisowego zgodnie z wymaganiami określonymi w warunkach gwarancji.