409274-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Unternehmens- und Managementberatung – Udbud vedrørende borgerdebat og kommunikationsmateriale til inddragelse i Grøn Trepart
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud vedrørende borgerdebat og kommunikationsmateriale til inddragelse i Grøn Trepart
BeschreibungParterne bag den grønne trepart ønsker at styrke debat og samfundsengagement i den grønne trepart gennem en årlig landsdækkende debataktivitet i perioden september 2026 – august 2029. Derudover er opgaven at udvikle kommunikationsmateriale til understøttelse af 1) inddragelse lokalt i perioden september 2026 - august 2029 og 2) inddragelse nationalt i perioden september 2026 - august 2028. Opgaven indebærer bl.a.: - Sparring og medudvikling på fælles kommunikativ ramme for alle inddragelsesaktiviteter - Udvikling af koncepter - Gennemførelse og facilitering af debatarrangementer på min. 4 lokationer årligt - Udvikling og produktion af digital debatkampagne - Udvikling og drift af hjemmeside med landingpage - Designguide og digital kommunikation til lokal inddragelse - Designguide og digital kommunikation national inddragelse - Evaluering af indsatser
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud efter udbudsloven. Der anvendes omvendt licitation.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79410000 Unternehmens- und Managementberatung
5. Los
LosLOT-0000