See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: dostawa 5 szt. ambulansów sanitarnych w tym: 3 ambulanse o DMC powyżej 3,5 t do max. 4,2 t - (część 1) 2 ambulanse o DMC do 3,5 t - (część 2)
Beschreibung: III. Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa 5 szt. ambulansów sanitarnych w tym: dla części nr 1 zamówienia - dostawa do wskazanej siedziby Zamawiającego 3 szt. fabrycznie nowych, nie używanych i nie będących pojazdami demonstracyjnymi, ambulansów sanitarnych o DMC powyżej 3,5 t, max do 4,2 t. dla części nr 2 zamówienia dostawa 2 szt. fabrycznie nowych, nie używanych i nie będących pojazdami demonstracyjnymi ambulansów sanitarnych o DMC do 3,5 t. Pojazdy bazowe wyprodukowane nie wcześniej niż w w drugiej połowie 2025 r, ambulanse kompletne nie wcześniej jak w 2026 roku, zgodne z aktualnymi wersjami normy PN-EN 1789 (lub równoważnej) dla ambulansu i PN-EN 1865 (lub równoważnej) dla urządzeń do transportu pacjenta (nosze), posiadających podstawowe wyposażenie specjalistyczne opisane w niniejszej SWZ. 2. Szczegółowe wymagania techniczne opisane zostały w załącznikach do SWZ: nr 1d, dla części nr 1 zamówienia oraz nr 1e, dla części nr 2 zamówienia - (tabele: 5, 5a, 6). 3. Przy odbiorze kompletnych ambulansów Wykonawca przeprowadzi szkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie działania, obsługi i konserwacji ambulansu oraz sprzętu w nim zamontowanego 4. Jeżeli Wykonawca nie będzie montował i konfigurował w ambulansach kompletu urządzeń systemu wspomagania dowodzenia (SWD) składającego się z modułu GPS, tabletu i drukarki wraz z podstawą i zasilaczem, to: a) Zamawiający zastrzega sobie prawo montażu w ambulansach urządzeń systemu wspomagania dowodzenia (SWD) składającego się z modułu GPS, drukarki wraz z podstawą, przenośnego tabletu wraz z podstawą (stacją dokującą), lub tylko niektórych elementów, których nie zamontuje Wykonawca; b) Zamawiający przewiduje montaż ww. urządzeń przez pracownika uprawnionego do tego podmiotu w uzgodnieniu z Wykonawcą, pod nadzorem gwaranta na poziomie serwisu dealerskiego - w związku z czym montaż nie będzie miał wpływu na utratę gwarancji, a Wykonawca zapewni wyprowadzenie odpowiednich napięć zasilających i sygnałów sterujących do urządzeń systemu SWD.
Interne Kennung: 17/AMB/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114100 Notfallwagen
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: części nr 1 zamówienia - dostawa do wskazanej siedziby Zamawiającego 3 szt. fabrycznie nowych, nie używanych i nie będących pojazdami demonstracyjnymi, ambulansów sanitarnych o DMC powyżej 3,5 t, max do 4,2 t.
Beschreibung: III. Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa 5 szt. ambulansów sanitarnych w tym: dla części nr 1 zamówienia - dostawa do wskazanej siedziby Zamawiającego 3 szt. fabrycznie nowych, nie używanych i nie będących pojazdami demonstracyjnymi, ambulansów sanitarnych o DMC powyżej 3,5 t, max do 4,2 t. Pojazdy bazowe wyprodukowane nie wcześniej niż w drugiej połowie 2025r, ambulanse kompletne nie wcześniej jak w 2026 roku, zgodne z aktualnymi wersjami normy PN-EN 1789 (lub równoważnej) dla ambulansu i PN-EN 1865 (lub równoważnej) dla urządzeń do transportu pacjenta (nosze), posiadających podstawowe wyposażenie specjalistyczne opisane w niniejszej SWZ. 2. Szczegółowe wymagania techniczne opisane zostały w załącznikach do SWZ: nr 1d, dla części nr 1 zamówienia oraz nr 1e, dla części nr 2 zamówienia - (tabele: 5, 5a, 6). 3. Przy odbiorze kompletnych ambulansów Wykonawca przeprowadzi szkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie działania, obsługi i konserwacji ambulansu oraz sprzętu w nim zamontowanego VI. Warunki udziału w postępowaniu: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w pkt. VIII SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określił warunków w powyższym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawcy, którzy są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej (kontraktowej i deliktowej) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, zamówienia na sumę ubezpieczenia wynoszącą co najmniej 500.000,00 zł. (słownie: pięćset tysięcy złotych); 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia ich działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali należycie co najmniej 2 (dwie) dostawy ambulansów sanitarnych o DMC do 3,5 t, (dla części nr 1 zamówienia) oraz co najmniej 2 (dwie) dostawy ambulansów sanitarnych o DMC powyżej 3,5 t, (dla części nr 2 zamówienia), z podstawowym wyposażeniem medycznym (nosze, podstawa noszy), o wartości co najmniej 500 000 zł brutto każda.
Interne Kennung: 17/AMB/2026 - część 1
Los: LOT-0003
Titel: części nr 2 zamówienia - dostawa 2 szt. fabrycznie nowych, nie używanych i nie będących pojazdami demonstracyjnymi ambulansów sanitarnych o DMC do 3,5 t.
Beschreibung: III. Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa 5 szt. ambulansów sanitarnych w tym: dla części nr 2 zamówienia dostawa 2 szt. fabrycznie nowych, nie używanych i nie będących pojazdami demonstracyjnymi ambulansów sanitarnych o DMC do 3,5 t. Pojazdy bazowe wyprodukowane nie wcześniej niż w drugiej połowie 2025 r, ambulanse kompletne nie wcześniej jak w 2026 roku, zgodne z aktualnymi wersjami normy PN-EN 1789 (lub równoważnej) dla ambulansu i PN-EN 1865 (lub równoważnej) dla urządzeń do transportu pacjenta (nosze), posiadających podstawowe wyposażenie specjalistyczne opisane w niniejszej SWZ. 2. Szczegółowe wymagania techniczne opisane zostały w załącznikach do SWZ: nr 1d, dla części nr 1 zamówienia oraz nr 1e, dla części nr 2 zamówienia - (tabele: 5, 5a, 6). 3. Przy odbiorze kompletnych ambulansów Wykonawca przeprowadzi szkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie działania, obsługi i konserwacji ambulansu oraz sprzętu w nim zamontowanego VI. Warunki udziału w postępowaniu: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w pkt. VIII SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określił warunków w powyższym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawcy, którzy są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej (kontraktowej i deliktowej) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, zamówienia na sumę ubezpieczenia wynoszącą co najmniej 500.000,00 zł. (słownie: pięćset tysięcy złotych); 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia ich działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali należycie co najmniej 2 (dwie) dostawy ambulansów sanitarnych o DMC do 3,5 t, (dla części nr 1 zamówienia) oraz co najmniej 2 (dwie) dostawy ambulansów sanitarnych o DMC powyżej 3,5 t, (dla części nr 2 zamówienia), z podstawowym wyposażeniem medycznym (nosze, podstawa noszy), o wartości co najmniej 500 000 zł brutto każda.
Interne Kennung: 17/AMB/2026 - część 2