409539-2026 - Ergebnis
Polen – Verkehrsschilder – RDW w Hrubieszowie. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRDW w Hrubieszowie. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są dostawy znaków w zadaniu pod nazwą: RDW w Hrubieszowie. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego 1) Zamówienie obejmuje dostawę elementów oznakowania pionowego (znaki: ostrzegawcze, zakazu, informacyjne, kierunku i miejscowości, uzupełniające i tabliczki do znaków drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego stosowane na drogach wojewódzkich zgodnie z kosztorysem ofertowym 2) Dostarczone znaki drogowe powinny posiadać cechy konstrukcyjno – użytkowe oraz spełniać wymogi zawarte w opisie przedmiotu zamówienia na dostawę elementów oznakowania pionowego. 2.Zamówienie obejmuje dostawę oznakowania pionowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego do siedziby RDW w Hrubieszowie zgodnie z poniższym opisem przedmiotu zamówienia: 1) Znaki i tablice drogowe należy wykonać z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo o grubości min. 1,25 mm. 2) Słupki do znaków powinny być wykonane z rury stalowej (średnica zewnętrzna 60 mm) ocynkowanej, minimalna grubość ścianki 2,9-3,2 mm z przyspawanymi kotwami w dolnej części słupka i wyposażone w plastikową nakładkę zabezpieczającą przed dostawaniem się wody do jego wnętrza. Zamawiający dopuszcza zastosowanie słupków z nieprzyspawanymi kotwami w zamian za kotwy umieszczone w otworach dolnej części słupka. 3) Na znaku (tylna część) powinna znaleźć się cecha określająca okres trwałości utrzymania odblaskowości folii. 4) Profile do mocowania uchwytów zlokalizowane w tylnej części tarczy znaków. 5) Tyły znaków i tablic drogowych zabezpieczone farbą szarą, nieodblaskowe. 6) Krawędzie znaków i tablic drogowych muszą być podwójnie gięte. 7) Wszystkie znaki i tabliczki do znaków muszą być wyposażone w komplet elementów mocujących (koszt uchwytów należy uwzględnić w cenie oznakowania). 8) Gwarancja na stosowane folie odblaskowe do znaków drogowych: min. 7-letni okres zachowania odblaskowości folii typu 1, 10-letni okres zachowania parametrów odblaskowości folii typu 2, oraz gwarancja na bezkorozyjność tarczy znaku: min. 7 lat. 9) Gwarancja dla urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wynosi min. 24 miesiące (gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych). 10) Okres rękojmi wynosi 24 m-ce od daty odbioru ostatecznego. 11) Znaki drogowe, tabliczki do znaków i słupki prowadzące powinny być czyste, gładkie, pozbawione rys, pęcherzy i wgłębień. 12) Dostawę należy wykonać w asortymencie i ilości zgodnej z formularzem cenowym. 13) Wszystkie znaki, tabliczki do znaków, słupki prowadzące U-1a i U-1b oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego należy wykonać zgodnie z: a) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3. lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (t.j Dz. U. z 2019 r., poz. 2311 z późn. zm.). 14) Wszystkie znaki i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego muszą być wyprodukowane w 2026 r. oraz oznakowane datą produkcji. 3. Transport i rozładunek przedmiotu zamówienia zapewni Wykonawca przy czym dostawę należy zrealizować do magazynów Zamawiającego w poszczególnych Obwodach Drogowych tj.: • Obwód Drogowy w Hrubieszowie, ul. Nowa 22, 22-500 Hrubieszów • Obwód Drogowy w Tyszowcach, ul. Wielka 103, 22-630 Tyszowce 4. Okres rękojmi wynosi 24 m-ce od daty odbioru ostatecznego 5. Dostawy zakwestionowane pod względem jakości zostaną pozostawione do dyspozycji Wykonawcy. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wadliwego materiału na własny koszt i dostarczenia urządzeń wolnych od wad w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia tego faktu przez Zamawiającego. 6. Wykonawca na wszystkie elementy dołączy do protokołu odbioru: a) Gwarancję wyrobu obejmującą bezawaryjne działanie zgodnie z pkt. 2.2 ppkt. 8) i 9) b) Aprobatę techniczną lub krajową ocenę techniczną, wydaną przez uprawnioną jednostkę wraz z deklaracją właściwości użytkowych. 7. Wykonawca najpóźniej w terminie 5 dni od dnia zrealizowania dostawy przekaże dokumenty jw. osobie odpowiedzialnej za realizację umowy ze strony Zamawiającego. Złożenie przedmiotowych dokumentów będzie stanowiło podstawę do sporządzenia protokołów odbioru dostawy, warunkującego wystawienie przez Wykonawcę faktury. 8. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy PZP. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 9. Za rozwiązanie równoważne będzie uznana oferta na dostawy elementów oznakowania wykonanych przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego niż określony w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem, że ich parametry będą nie gorsze niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. 10. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Vorherige Bekanntmachung238866-2026
Interne KennungR3.ST.372.4.2026.nn
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej ustawą Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34992200 Verkehrsschilder
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34996000 Steuer- und Überwachungs-, Sicherheits- oder Signaleinrichtungen für den Straßenverkehr
5. Los
LosLOT-0001
TitelRDW w Hrubieszowie. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
BeschreibungRDW w Hrubieszowie. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Interne Kennung0001